Запропоновані Зеленським закриті списки передовсім спрямовані проти Порошенка, – Найєм

ZIK

Володимир Зеленський подав до парламенту такі зміни до Виборчого кодексу, які мали б позбавити інших депутатів можливості проходити по округах. Передовсім це спрямовано проти Петра Порошенка, у якого вже «зігріті» округи. Це правильно, але потрібно діяти іншими методами.

Таку думку в ефірі авторської програми Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України Мустафа Найєм.

Він зазначив, що для нього система – це коли депутати у коаліційній угоді обіцяють відкриті списки, а в залі Верховної Ради не голосують за це.

«Новообраний Президент під час інавгурації обіцяв відкриті списки, а в зал вносять те, що не можна підтримати. Я б хотів, щоб пан Зеленський був тим Президентом, який буде дотримуватися законів», – підкреслив народний депутат.

Він висловив переконання, що законопроект про зміну Виборчого кодексу було подано до парламенту у «найкращих» традиціях Віктора Януковича.

«За Януковича просто вносився будь-який законопроект, мовляв, це президент зробив, а ви там якось голосуйте. Я вважаю, що розпуск ВРУ – це правильна ідея, але для цього є процедури. Так робив Янукович – вкидав що завгодно, бо знав, що це ухвалять», – заявив Мустафа Найєм.

На його думку, у цій ситуації Президент Володимир Зеленський міг спертися на тих депутатів, які підтримують відкриті списки, тоді б його законопроект підтримали.

«Відкриті списки ми б підтримали навіть без зниження бар’єру. Ніхто ж не поспішає з дочасними – відтермінуйте на місяць і працюйте щодня. Дозволяє Верховна Рада і регламент формувати порядок денний таким чином, щоб працювати цілодобово. Працюйте і вносьте зміни», – наголосив нардеп.

Він переконаний, що сьогодні цього не відбувається, оскільки «Слуга народу» та «Батьківщина», яка підтримала закриті списки, розуміють, що з відкритими отримають менше місць у парламенті.

«Ми бачили, хто за це голосував. Це ж саме робив ще Віктор Ющенко – перед виборами змінити так правила, щоб собі було зручніше. Сам Зеленський говорив про відкриті списки. Чому він сам уночі вирішив, що ні?», – запитує парламентар.

Він вбачає у таких рішеннях Президента України політичну доцільність у конкретний момент, яка дозволить позбавити інших депутатів можливості пройти по округах.

«Найперше це направлено проти Петра Порошенка і його блоку. Я вважаю, що це правильно, бо там вже певні округи підкріплені, «зігріті» і готуються йти. Однак, давайте з ними боротися інакше, а не просто через парламент протягувати закон, який залишиться на роки вперед», – резюмував народний обранець.

Нагадаємо, у середу на позачерговому засіданні Верховна Рада України не підтримала жоден із законопроектів Володимира Зеленського.Loading...