Відсутність представника РФ на слуханнях в Гамбурзі не звільняє від виконання рішення суду, – Найєм

Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі. Фото: EPA/CHRISTIAN CHARISIUS

Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три захоплених військово-морських корабля – «Бердянськ», «Нікополь», «Яни Капу». З двадцяти суддів трибуналу проти проголосував лише один – суддя-представник Російської Федерації Роман Колодкін.

Це дуже важливе рішення. Росію вперше ставлять перед юридично обґрунтованим вибором – визнати норми міжнародного права або продовжити діяти поза загальноприйнятих норм і законів цивілізованого світу.

Про це на своїй сторінці У Фейсбуці пише Мустафа Найєм.

«Якщо ви пам’ятаєте, основна суперечка в публічній риториці полягала в тому, що російська сторона стверджувала, ніби українські кораблі вторглися в територіальні води Російської Федерації. Так ось, суд постановив, що дії Росії порушували Конвенцію ООН з морського права, навіть якщо б мова йшла про територіальні води Росії. Оскільки військові кораблі і їх екіпажі не можуть бути заарештовані силовиками іноземних держав і піддані юрисдикції іноземних судів.

Що важливо, представника Росія на слуханнях ну було – в Кремлі вважають, що рішення Трибуналу не має законної сили, оскільки дії України в Керченській протоці потрібно кваліфікувати як військові. Але це повністю суперечить позиції офіційної влади Росії в російських судах, де наших громадян не визнають військовополоненими», – йдеться в дописі.

«У цього рішення може бути і ще один аспект, в Україні. Справа в тому, що недавно Андрій Портнов звернувся до Держбюро розслідувань із заявою про злочин Петра Порошенка, який, на думку Портнова, навмисне відправив українську корабельну групу в Керченську протоку, щоб «спровокувати» росіян і, скориставшись захопленням кораблів і моряків, оголосити військовий стан і скасувати президентські вибори», зазначає Найєм.

Тим часом, в оприлюдненому рішенні Трибуналу йдеться про те, що Трибунал не знайшов підтверджень російської версії про провокаційну військову операцію з боку України. «Секретна вторгнення українських моряків, на якому наполягає Росія, здається Трибуналу дуже малоймовірною», – йдеться в рішенні.

«Проте. Трибунал по морському праву ухвалив, що відсутність представника Росії на слуханнях не звільняє її від обов’язків виконання його рішення», – резюмує Мустафа Найєм.

Нагадаємо, Постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у справі про тимчасові заходи, які має здійснити Росія. 

Читайте більше новин на тему: полонені морякиLoading...