В Україні за останні роки суттєво зменшився продаж бензину

В Україні продовжує скорочуватися споживання бензину. За даними Державної служби статистики, в квітні 2019 року заправники реалізували сумарно 139,8 тис. тонн цього виду пального. З яких 96,6 тис. тонн придбали приватні автолюбителі через мережу роздрібних заправок.

Для порівняння, в квітні 2013 року, до початку стрімкого зростання цін на всі види пального, тільки в баки легковиків українців заправники залили 249,8 тис. тонн бензину (в 2,5 рази більше, ніж зараз). А сумарні продажі палива тоді досягали 322 тисячі тонн, передає UBR.

Таке падіння пояснюється переважно зростанням цін на паливо. 6 років тому за літр «п’ятого» бензину українські АЗС просили в середньому 11,15 грн. Зараз же він коштує майже втричі більше – 30,32 грн.

Щоб заощадити, українці стали активно обладнати свої авто системами ГБО. В результаті до квітня нинішнього року продаж зрідженого автогазу злетів до 72,8 тис. тонн. Правда, порівняти цю цифру з показниками 2013 року не вийде – на той момент Держстат взагалі не збирав даних щодо обсягів реалізації пропан-бутану. Однак тільки за минулий рік вони зросли на 14,4%.

 Loading...