Новини » Події

Україна вже формує міжнародний трибунал для розгляду справи моряків по суті, – МЗС

Міжнародний трибунал з морського права розглядатиме справу українських полонених моряків по суті, бо вважає це своєю юрисдикцією. Україна вже формує склад арбітражного трибуналу.

Про це Громадському повідомила Оксана Золотарьова, директорка департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України.

За її словами, у спорі України та Росії щодо агресії РФ у Керченській протоці тепер розглядатимуться дві справи: одна у Москві щодо нібито незаконного перетину кордону українськими військовими, друга – в арбітражному трибуналі щодо порушення РФ імунітету українських кораблів у відкритих водах.

«Тепер ми формуємо арбітражний трибунал відповідно до конвенції ООН з морського права, який складатиметься з 5 арбітрів, формуємо його разом з Російською Федерацією і потім він перейде до розгляду справи по суті, тобто вже буде розглядатися окремо кожне порушення і кожна дія РФ», – сказала Золотарьова.

Також вона додала, що Міжнародний трибунал чітко визначив, що військових дій з боку українців не було, тому юрисдикція трибуналу у великому спорі по цьому епізоду є.

25 травня Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов’язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів.

Трибунал ухвалив рішення за трьома пунктами:

Негайно звільнити та повернути українські кораблі (19 голосів «за», 1 «проти»)

Негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернутися в Україну (19 «за»; 1 «проти»)

Росія та Україна мають подати трибуналу звіт про виконання тимчасових заходів до 25 червня (19 «за»; 1 «проти»).

Росія не брала участь у слуханнях, наголосивши, що рішення Трибуналу не мають законної сили, оскільки дії України в Керченській протоці потрібно кваліфікувати як військові. Водночас це суперечить позиції Росії у московському суді, де українців не визнають військовополоненими. У Трибуналі наголосили, що відсутність Росії не звільняє її від обов’язків виконання його рішення.

Читайте більше новин на тему: полонені морякиLoading...