Торговельна війна між Китаєм та США: хто виграє?

Дональд Трамп та Сі Цзіньпін. Фото: EPA-EFE

США та Китай ведуть активну боротьбу за торгівлю. Президент Дональд Трамп активно запроваджує тарифи та блокує китайські компанії. Зі свого боку, президент Сі Цзіньпін обіцяє помститися, а в соціальних медіа звучить наступне: «Якщо порушник хоче воювати, ми надеремо йому зад».

Як виглядає боротьба за домінування та, які на даний момент позиції ворогуючих сторін, аналізує у статті видання Bloomberg.

Скорочення торгівлі

США:Китай (1:0)

Для Трампа є лише один показник, який вказує на те, перемагають чи програють США в економічній суперечці з Китаєм: двосторонній торговельний баланс. Він вказує на те, що дефіцит торгівлі США з Китаєм в останні місяці скоротився. Хоча економісти й роздумують над тим, хто виграє та чи є торговельний баланс корисним показником взагалі, розрив між США та Китаєм у березні був найменшим за останні три роки. Пункт на користь США.

Підвищення цін

США:Китай (0:1)

Критики стверджують, що тарифи Трампа призведуть до підвищення цін для американських споживачів, хоча, наразі, це не так відчутно. В найбільшій світовій економіці з’являються ознаки інфляції. Ціни на полицях американських магазинів у семи категоріях тарифів після першого раунду тарифів зросли на 1,6%. Для Китаю більш високі тарифи на американський імпорт не впливають на ціни, оскільки багато з них є промисловими витратами, а не продуктами кінцевого використання. Так як американців запровадження тарифів зачепили більше, пункт на користь Китаю.

Очікування споживачів

США:Китай (1:1)

Тоді як очікування американських споживачів відновилися у квітні за рахунок жорсткого ринку праці та підвищенню заробітної плати, зростання роздрібні продажі впали вдруге за три місяці. Подібна ситуація спостерігалася й в Китаї, коли зростання роздрібних продажів сповільнилося більше, ніж очікувалося, призупинивши економічне зростання. Тому щодо очікувань споживачів можна сказати – нічия.

Валютні війни

США:Китай (1:1)

За минулий рік курс юаня щодо долара впав приблизно на 7,5%. Більш слабкий юань може мати, як хороші, так і погані наслідки для економіки Китаю, що призвело б до нічиєї.

Фондові ринки

США:Китай (1:0)

Ринкові акції обох країн у минулому році різко впали, проте Китай потерпів найбільше. 25%-е зниження фондового індексу SSE Composite у 4 рази перевищувало падіння S&P 500 у 2018 році. Китайські акції впали майже на 14% з початку 2018 року, а ціни на акції США зросли приблизно на 6%. Пункт на користь Трампа.

Сповільнення економічного зростання

США:Китай (1:0)

Економічне зростання обох країн сповільнюється, проте економіка Китаю, схоже, сповільнюється більш швидкими темпами. Китай повідомив про те, що промислове виробництво, роздрібна торгівля та інвестиції у квітні зіткнулися з більшим сповільненням, ніж прогнозували експерти. У США, поряд зі слабкими роздрібними продажами, виробництво впало втретє за чотири місяці. Проте, ситуація у США краща, ніж у Китаю, тому пункт на їхню користь.

Зменшення прямих іноземних інвестицій

США:Китай (0:1)

У 2018 році інвестиції США в Китаї дещо скоротилися, проте не так, як китайські інвестиції в США. Інвестиції Китаю у США впали більш ніж на 80% та становлять $5 млрд у минулому році, у порівнянні з $29 млрд у 2017 році та $46 млрд у 2016 році. Тим часом, американські інвестиції зменшилися до $13 млрд минулого року з $14 млрд у 2017 році. Пункт на користь Китаю.

«З точки зору економічного зростання – ніхто не може виграти у торговельній війні. Проте, з точки зору геополітичного суперництва, важливим є те, хто втратить більше», – зазначив головний економіст Bloomberg Том Орлік. «США роблять ставку на те, що це буде Китай. Китай робить ставку на те, що США не зможуть їх здолати».

Підготувала Оксана Вергелес, для ІА ZIKРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...