Новини » Суспільство 25 травня, 2019, 14:56
Спільна молитва: Філарет прийшов привітати Епіфанія з Днем ангела
Літургія в День ангела митрополита Епіфанія. Фото: Іван Сидор/facebook.com
Літургія в День ангела митрополита Епіфанія. Фото: Іван Сидор/facebook.com

Патріарх Філарет прийшов привітати предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія з іменинами і спільно помолитися.

Про це у Фейсбуці повідомив речник ПЦУ Іван Сидор.

Літургія в День тезоіменитства (День ангела) Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Епіфанія.

Під покровом Божої Матері зібралися усі: український єпископат, духовенство, поважні гості з Константинополя і святої гори Афон, студенти духовної академії, віряни. Прийшов привітати Митрополита Епіфанія і спільно помолитися Патріарх Філарет», – повідомив І.Сидор.

Літургія відбулася у Михайлівському золотоверхому монастирі.

Як повідомлялося, у травні виник конфлікт між Філаретом та Епіфанієм. Почесний патріарх надіслав запрошення для архієпископів, надруковані на бланках УПЦ Київського патріархату на святкування дня пам’яті мученика Макарія 14 травня. Він заявив, що Київський патріархат не ліквідовано, і припустив відділення УПЦ КП від ПЦУ.

За словами Філарета, перед об’єднавчим собором було досягнуто домовленостей, що патріарх керує церковною діяльністю всередині країни, а предстоятель відповідає за зовнішнє представництво ПЦУ. Цих домовленостей предстоятель ПЦУ не дотримується, зазначив Філарет.

14 травня на святкування у Володимирський собор у Києві приїхало тільки чотири єпископи з більше ніж 60, яким розсилав запрошення Філарет.

Епіфаній заявив, що про відновлення Київського патріархату неправильно говорити фактично і юридично. На його думку, це може призвести до ізоляції ПЦУ, позбавлення її томосу про автокефалію та «всіх здобутків церковної незалежності». Він запевнив, що у ПЦУ немає розколу, зазначивши, що не поділяє думок Філарета, висловлених ним останнім часом.

16 травня ПЦУ опублікувала рішення об’єднавчого собору, під час якого було затверджено статут та обрано предстоятеля ПЦУ. У документі йдеться про саморозпуск УПЦ КП. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/05/24/filaret_rozkolu_u_ptsu_nemaie_ie_rozbizhnosti_v_pytannyah_budivnytstva_1578689

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 14:11 :35