Новини » Економіка 25 травня, 2019, 0:40
Ринок електроенергії: економіст спрогнозував, коли зросте ціна для населення
ZIK
ZIK

Безумовно, є низка ризиків, пов’язаних із впровадженням ринку електроенергії, але є і небажання деяких олігархічних груп, які є великими споживачами, а тому взагалі не зацікавлені у вільному ринку.

Це зауважив економіст Борис Кушнірук в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт підкреслив, що після запуску ринку електроенергії з 1 липня вартість ресурсу для населення залишатиметься протягом певного часу незмінною.

«На перехідний період до 2020 року вартість електроенергії для населення залишатиметься незмінною. А для того, щоб забезпечити різницю між цінами, які можуть виникнути на ринку, і цінами для населення, різниця буде покриватися за рахунок субсидування», – зазначив Кушнірук.

Він зауважив, що насправді ринок електроенергії вже запрацював з 1 січня 2019 року. Відтак вже було зроблено багато кроків, які дозволяють забезпечити стабільний перехід у нову якість системи кожного з ринків, які створюються в межах єдиного вільного ринку електроенергії.

«Безумовно, є низка ризиків, пов’язаних із впровадженням ринку, але є і небажання деяких олігархічних груп, які є великими споживачами, а тому взагалі не зацікавлені у ринку електроенергії. Натомість вони хотіли б отримати контроль за НКРЕКП і мати електроенергію за заниженими цінами. А тому зараз відбувається головне протиріччя між потребами та вимогами Євросоюзу щодо впровадження ринку та певними групами в Україні», – визнав Борис Кушнірук.

Нагадаємо, 15 травня в комітеті Верховної Ради з ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся круглий стіл, на якому розглядалося питання реформи ринку електроенергії. Учасники проголосували за відкриття оптового ринку електроенергії з 1 липня, як це передбачено Законом України «Про ринок електроенергії».

Як повідомлялося, Національна комісія з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг не бачить перешкод для запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:04 :13