live
Новини » Політика

Політичний консультант оцінила шанси Кернеса й Труханова на парламентських виборах

ZIK

У Кернеса і Труханова є шанси пройти у парламент. За нинішньою системою для проходження у Раду потрібно мільйон 400 тисяч голосів. А якщо буде ще понижений прохідний бар’єр, то для проходження у Раду буде потрібно 700 тисяч голосів. Тобто одесити і харків’яни можуть скласти левову частину підтримки їхньої партії.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла політичний консультант Катерина Одарченко.

Катерина Одарченко нагадала, що група «Приват» підтримувала партію «Відродження» у деяких регіонах України на минулих парламентських виборах. На її думку, на цих виборах олігарх Коломойський також буде фінансувати певні політичні сили.

«Якщо говорити про Кернеса і Труханова, я не прихильник цих героїв, але, якщо говорити математично, у них є шанси. Для проходження у парламент за нинішньою явкою і системою потрібен мільйон чотириста тисяч голосів. Якщо буде ще понижений прохідний бар’єр, то для проходження у Верховну Раду буде потрібно 700 тисяч голосів. Тобто в цілому одесити і харків’яни можуть скласти левову частину підтримки їхньої партії, бо в цих людей є своєрідні методи впливу на виборців»,– зазначила Катерина Одарченко.

Водночас вона додала, що в Україні політичні партії часто продаються. На думку Катерини Одарченко, суспільство має право знати про «бенефіціарів» тієї чи іншої політичної сили.

«Так відбувається, що навіть ті політичні партії, які мали хороший старт і непоганих людей у своїй команді, продаються. Наприклад, «Свобода». Вона  фінансувалася певними людьми, потім їх пов'язували з кримінальними авторитетами, які надавали велике фінансування. Але будь-яка велика виборча кампанія має велике фінансування.

Це стосується і «Відродження», і, наприклад, партії «Наш край». Це класична історія проекту Адміністрації Президента. Вона це фінансувала. Також партія «УКРОП» – це класичний приклад цієї історії. Тому ми або вимагаємо такої потужної роботи, або якщо ми розуміємо, що це великий політичний проект, то нам мають пояснити, звідки він бере такі величезні кошти»,– акцентувала гостя програми.

Нагадаємо, в інтерв’ю «Українській правді» бізнесмен Ігор Коломойський заявив, що він займається консультуванням нового політичного проекту, в якому будуть представлені мери багатьох українських міст, в тому числі міський голова Харкова Геннадій Кернес і Одеси Геннадій Труханов.

Також додамо, що 20 травня під час своєї інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради України 8-го скликання.

Loading...