Новини » Світ

На парламентських виборах в Індії перемагає партія чинного прем’єра

Політична сила прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді здобуває впевнену перемогу на парламентських виборах у країні. Очолювана Моді «Бхаратія Джаната парті» (Індійська народна партія) отримає, за попередніми підрахунками виборчої комісії, 303 місця у 545-місному парламенті.

Щоб сформувати більшість в індійському парламенті, політична сила повинна мати щонайменше 272 мандати, – інформує Німецька хвиля.

«Бхаратія Джаната парті» стоїть перед «великою перемогою», заявила міністерка закордонних справ і провідний політик партії Сушма Сварадж. На попередніх виборах у 2014 році партія здобула 282 місця в парламентів.

Основний суперник Моді на виборах – Індійський національний конгрес на чолі з Рахулом Ганді – здобув лише 52 місця в парламенті. Ганді визнав свою поразку та привітав Моді з перемогою.

З упішним резльтатом привітав Моді і президент США Дональд Трамп.

«Вітання прем’єр-міністру Моді та його «Бхаратія Джаната парті» з їхньою великою перемогою на виборах. Великі справи чекають на американо-індійське партнерство з поверненням прем’єр-міністра Моді до керма. Я з нетерпінням чекаю продовження нашої важливої роботи разом», – написав Трамп у своєму Twitter.

Нагадаємо, що парламентські вибори в Індії, на яких мали право проголосувати близько 900 мільйонів осіб, тривали з 11 квітня.

 

Читайте більше новин на тему: парламентські вибориLoading...