Новини » Політика 25 травня, 2019, 2:50
Гримчак любить поговорити в ефірі, – міністр Черниш відреагував на ідею позбавляти громадянства за паспорти РФ
ZIK
ZIK

«Папірцями-паспортами», які РФ видає населенню ОРДЛО, Кремль намагається відрізати всі контакти жителів окупованих регіонів із рештою частиною України. Однак на Донбасі проживають українські громадяни, які мають такі ж права, як й інші українці, ніхто не може їх цього позбавити.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів Міністр і питань тимчасово окупованих територій і ВПО Вадим Черниш.

Він наголосив: якби в Росії було достатньо ресурсу, то б роздавала населенню ОРДЛО не «папірці-паспорти», а тонни рублів.

«Паспорти – це просто символ, вони нічого не означають – пенсії не платять, жодних додаткових переваг це не дає. Навіть до 2014 року 80% людей не виїжджали з Донецької та Луганської областей. Що їм дасть цей російський паспорт? Нічого», – переконаний Черниш.

Він зазначив: насправді таким чином РФ намагається поступово розірвати будь-які зв’язки цих людей з Україною.

«Наприклад, люди їздять сюди по документи, це забезпечує їм зв’язок із рештою суспільства. Вони бачать, як живе Україна, спілкуються із українцями. Натомість росіяни уже обрізали мовлення, намагаються обрізати стільниковий зв’язок і зробити його з РФ. Мовляв, навіть на базар чи по документи краще їздити в Ростовську область», – зауважив міністр.

Він переконаний: йдеться про невійськове, гібридне блокування будь-яких контактів із рештою наших співгромадян.

Окрім того, він прокоментував і заяву свого заступника Юрія Гримчака про можливість позбавлення українського громадянства жителів ОРДЛО, які взяли російські паспорти.

«Думаю, пан Гримчак говорив не як мій заступник, а просто як людина, що любить поговорити в ефірі. Позиція міністерства дуже проста – якщо жодна країна не визнає паспорти, видані там, де їх видають, навіть і російським громадянам, ці документи взагалі не мають навіть мінімального сенсу, на який сподівається РФ», – наголосив Черниш.

Він підкреслив: в ОРДЛО проживають українські громадяни, які мають рівні права, ніхто не може їх цього позбавити. Потрібно напрацювати механізм їх реалізації.

«Однак, ми не знаємо, де люди із цієї території – частина з них у Росії, частина померла. Тому механізм реалізації цих прав має бути змінений законом. Є проекти, які має розглянути ВР. Якщо так станеться, – уряд їх імплементує. Підкреслюю: у жодному разі не має йтися про дискримінацію чи обмеження прав», – заявив Вадим Черниш.

Як повідомлялось, раніше Черниш зазначав: Нормандський процес не можна розширювати без Резолюції Ради безпеки ООН. Однак, це може змінити увесь формат на небезпечний для України – переговори в чотирикутнику «Київ-Донецьк-Луганськ-Москва». 

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 08:57 :01