Новини » Політика

Гройсман: Морський трибунал дав правову оцінку агресії РФ

Рішення щодо захоплених Росією українських моряків, яке сьогодні ухвалив Міжнародний трибунал, є правовою оцінкою дій агресора.

Про це прем’єр-міністр Володимир Гройсман написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Правда на нашому боці. Агресор має це зрозуміти та, врешті-решт, понести заслужене покарання», – наголосив він.

Гройсман висловив сподівання, що українські моряки і українські кораблі, захоплені в Азовському морі, мають повернутися додому.

«За це рішення ми боролися – коли наші моряки потрапили в полон. Їх життя, свобода і здоров’я – найвища цінність», – підкреслив він і запевнив, що боротиметься за кожного українця, який потрапить у біду.

Як повідомлялося, сьогодні Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі – «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу» – та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

В МЗС України наголошують, що затримання трьох військових кораблів та 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом.

25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», що прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Підконтрольний Росії суд в окупованому Криму заарештував усіх затриманих українських військових за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз вони утримуються в СІЗО у Москві.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

Читайте більше новин на тему: ГройсманLoading...