Новини » Політика

Думку громадян можна з’ясовувати і без розкриття переговорних позицій, – Черниш

ZIK

Україна не може виносити на референдум усі питання, які обговорює – тоді РФ буде відома її переговорна позиція. Щоб взнати думку громадян, є й зовсім інші методи.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадим Черниш.

Він наголосив: зараз в Україні немає закону, який би регулював усі аспекти проведення референдуму – у Конституції є лише посилання на можливість цього. Однак, там прописані й обмеження по проведенню референдуму.

«Наприклад, щодо питання оподаткування, згідно Конституції, референдум не допускається. Та, якщо подивитись на текст Мінських угод – 8 пункт, затверджений Радою безпеки ООН – одним із питань є якраз питання відновлення оподаткування на окупованих територіях. Тому юридично є проблема», – наголосив Черниш.

Він зазначив: у випадку цього референдуму, російській стороні уже буде відома наша переговорна позиція. Це вплине на саму гнучкість перемовин.

«Дуже часто розвідувальні служби намагаються навіть отримати такі директиви до початку переговорів. Не можна виносити на референдум усі питання, які ти обговорюєш», – вважає міністр.

Він зазначив: так, можна проводити певні консультативні опитування, однак не референдуми.

«Можна й по-іншому з’ясовувати думку громадян – фокус-групи, соціологічні опитування, комунікації з громадськими організаціями, спостереження, оцінка настроїв у соціальних мережах», – зауважив Черниш.

До того ж, він підкреслив: конфліктологія – складна сфера, якою займаються фахівці. Зокрема, в російсько-українському конфлікті на кожну дію, яку робимо для відновлення суверенітету, Москва має свою контрдію.

«Зараз, разом із нашими партнерами, випрацьовуємо спільну позицію. Вона якраз дозоляє рухатись тим шляхом, який бачимо. Це питання взаємодії з міжнародними партнерами і Російською Федерацією», – підкреслив Черниш.

Як повідомлялось, голови Адміністрації Президента Андрія Богдана допустив можливість проведення референдуму щодо мирних угод із Росією.

Зголом представник команди Зеленського Святослав Юраш додав, що питання для референдуму сформують тоді, коли буде розуміння того, який мир із Росією можливий в принципі.

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...