live

Замість «Роттердам+» буде «Роттердам++»: екс-нардеп застеріг від появи ринку електроенергії

ZIK
загрузка...
загрузка...

Перед виборами ніхто різко не підвищить вартість електроенергії, оскільки буде політичний тиск. Але вже після виборчих кампаній експерти прогнозують суттєве зростання тарифів для населення.

Це зауважив експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Пан Павловський зазначив, що з усіх учасників ринку електроенергії найбільш слабкою і незахищеною ланкою є фізичні особи-споживачі, тобто населення.

«Нова модель ринку передбачає прямі двосторонні контракти між генерацією та споживачами. І як ви думаєте, для генерації хто більш вигідний – великі підприємства чи населення? Отже, буде надаватися перевага саме великим споживачам ресурсу, і зрозуміло, що енергоолігархи значно швидше дістануться до генерації.

До того ж уже наперед укладені ф’ючерсні контракти, відтак олігархи мають перевагу першими «добігти» до найбільш дешевих джерел електроенергії, а це атомна та гідроенергетика. Тоді як населенню залишиться найдорожча складова теплової генерації, яка монопольно належить Рінату Ахметову», – зазначив Андрій Павловський.

Окрім цього, додає експерт, почне діяти простий ринковий закон – якщо на ринку є вища ціна, то всі учасники будуть природно прагнути до неї. Тобто вартість усієї електроенергії підніметься до рівня теплової генерації.

«Енергоатом» уже заявив, що хоче підвищити ціну в 3-3,5 раза до рівня теплової генерації, тобто це буде не «Роттердам+», а «Роттердам ++». Тому рано чи пізно, хоч і з певним відтермінуванням, але ціна для населення буде поступово зростати.

Звісно, перед виборами ніхто різко не підвищить вартість, оскільки буде політичний тиск на енергетичну галузь. Але вже після виборчих кампаній, до кінця року деякі експерти не виключають, що можливе підвищення вартості електроенергії для населення в 2-3 рази – до 3,5 гривні за кіловат», – констатував Андрій Павловський.

Як повідомлялося, Національна комісія з регулювання ринку електроенергії та комунальних послуг не бачить перешкод для запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

Loading...
Loading...
Loading...