За 50 років економіка України буде на рівні Польщі: фахівці зі Світового банку занепокоєні ситуацією

ZIK

Світовий банк оцінив перспективи зростання економіки України. У відомстві назвали основні причини, які заважають зрівнятися державі з країнами Європи і звернулися до Президента України.

Про це йдеться у програмі «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

За прогнозами Світового банку, Україні знадобиться щонайменше 50 років, аби досягти рівня доходів сьогоднішньої Польщі. Пояснюють: темпи економічного зростання в нашій країні залишаються надто низькими, щоби зменшити бідність і зрівнятися з європейськими країнами. Сьогодні Україна перебуває на рівні Молдови, Вірменії та Грузії.

«ВВП України на душу населення за паритетом купівельної спроможності. Він втричі нижчий, ніж у Польщі», – порівнює економіст Світового банку Карліс Смітс.

За словами директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен, щоби пришвидшити темпи зростання економіки, необхідно зокрема відкрити ринок землі та досягнути прогресу в боротьбі проти корупції. Адже, здебільшого, саме це і стримує довіру інвесторів.

«У 2019 році ми прогнозуємо, що ріст економіки сповільниться до 2,7%. Впевненість інвесторів зменшилася через вибори і нерівномірне впровадження реформ», – пояснює директорка Світового банку Сату Кахконен.

Минулоріч же в Україні економіка зросла на понад 3%. Здебільшого, завдяки рясному врожаєві та підвищенню виплат, кажуть у Світовому банку.

«Ріст економіки пов’язаний із високою врожайністю, ростом споживання, підвищенням зарплат і цін. Також надходили більші перекази від громадян України, які працюють у країнах Європи», – каже старший економіст Світового банку Фарук Кхан.

Наостанок в організації звернулися до Володимира Зеленського. Наголошують, співпряця України з МВФ у найближчі три роки є надважливою. Адже тільки так держава зможе уникнути економічної кризи.

До слова, член Ради коаліції Реанімаційного Пакету Реформ Гліб Вишлінський переконаний: через дострокові парламентські вибори співпрацю з МФВ можуть призупинити.

Ірина Зімен, «Перші про головне»

 

Loading...