Новини » Політика 24 травня, 2019, 21:25
Виконання злочинне, – нардеп пояснив, чому за розпуск парламенту загрожує «кримінал»
ZIK
ZIK

Якщо Конституційний Суд винесе рішення про те, що указ про розпуск парламенту неконституційний, то його виконання буде тягнути за собою кримінальну відповідальність.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Лапін.

Ведуча програми поцікавилася, які перспективи, що дату виборів перенесуть. У відповідь пан Лапін сказав, що одна справа – якщо є оскарження самого указу у Верховному Суді. В такому випадку його рішення не зупиняє виборчий процес і нікуди не переносить. Тобто яке б рішення не прийняв суд, він не може зупинити виборчий процес.

«Але є момент звернення народних депутатів до Конституційного Суду. І якщо Конституційний Суд винесе рішення про те, що цей указ неконституційний, то його виконання буде тягнути за собою кримінальну відповідальність. Отже, якщо Конституційний Суд винесе таку ухвалу до виборів, тоді їх можливо зупинити», – зазначив політик.

Також, за його словами, є передумови вважати, що суд винесе рішення ще до виборів. Зокрема він вважає, що є поняття політичної доцільності, і що це питання найбільш резонансне зі всіх, які є на сьогоднішній день у Конституційному Суді.

«Другий момент, що голова Конституційного Суду – це та сама особа, яка брала участь у голосуванні, коли Янукових узурповував владу, і в неї через три місяці завершуються повноваження. А отже, я так думаю, що таке рішення може бути», – додав Лапін.

Окрім цього, пан Лапін пояснив, що підставою для скасування рішення Володимира Зеленського є те, що в Конституції вказано, що коаліція формується з депутатських фракцій, до якої входить 226 депутатів. Зокрема він вважає, що в Конституції, коли говорить про депутатів, то акцент йде не на фракції, а саме на коаліцію.

«Тобто ніхто не може заборонити будь-якому позафракційному депутату вступати до коаліції, і це не буде порушенням Конституції. Інший момент, що в нас змішана виборча система. Тобто ті депутати, які пройшли за списками, взагалі не можуть створити коаліцію, якщо мажоритарники об’єднаються. Хто може заборонити мажоритарникам об’єднатися?» – наголосив гість програми.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

24 травня в Україні почалася виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради.

Як повідомляли, напередодні, 23 травня, фракція «Народний фронт» підписала подання до Конституційного Суду щодо відповідності указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення позачергових виборів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 08:08 :52