Новини » Світ

Варшавський книжковий ярмарок відвідають відомі українські письменники та видавці

У столиці Польщі стартував ювілейний 10-й Варшавський книжковий ярмарок на який з’їхалося близько 800 видавці з 27 країн. У межах ярмарку у Варшаві представлено також «Український літературний салон» та продукцію українських видавництв.

Про це повідомляє газета Наш вибір.

Варшавський книжковий ярмарок стартував на Національному стадіоні 23 травня і триватиме до 26. В межах заходу відбуватимуться зустрічі з авторами, ілюстраторами, перекладачами та культурними діячами. У програмі – понад 300 подій для дітей і молоді, фестиваль «Кримінальна Варшава», спеціальна програма від почесного гостя цьогоріного фестивалю – Румунії, Варшавський фестиваль поп-культури Meet Point (із секціями фантастики, геймінгу та азійської поп-культури), Фестиваль Комікс-Варшава, День репортажу, Ярмарок академічних книжок тощо.

В межах ярмарку у Варшаві буде представлено «Український літературний салон» (місце 143/D13, Promenada) та продукцію українських видавництв.

24 травня відбудеться День слов’янської культури і писемності св. Кирила і Мефодія, під час якого триватимуть майстер-класи з написання кириличних літер для усіх охочих.

Крім цього, 24 травня планується презентація польською мовою поетичної збірки Юрія Завадського «Вільна людина не народилася», та зустріч з автором.

У суботу, 25 травня, відбудеться презентація перекладу польською мовою книги Марії Матіос «Майже ніколи не навпаки» та зустріч з авторкою.

У цей же день о 14.00 буде презентовано польською мовою антологію «Сучасна українська драматургія Від А до Я». У презентації візьмуть участь: видавчиня Ельжбета Мантей, письменник Дмитро Левицький, режисерка Зуза Барц, перекладачка і упорядниця книжки Анна Коженьовська-Бігун. Ведучий: Томаш Міколовьский.

О 16.00 відбудеться зустріч із Юрієм Андруховичем та презентація його книжки «Коханці Юстиції» (секція видаництва Książkowe Klimaty).

У неділю, 26 травня, відбудеться презентація книги професора Богдана Гудя «Українці і поляки на Наддніпрянщині, Волині і Східній Галичині у ХІХ і першій половині ХХ ст.» за участю автора, а також презентація польського перекладу роману Олега Полякова «Рабині й друзі пані Векли».

Участь у Варшавському книжковому ярмарку беруть видавництва: «Віват», «Видавництво Старого Лева», «Дискурсус», «Човен», «Pabulum», «Terra Inkognita», «Люта справа», видавництво «Видавництво», «Крок», «Основи», «Фоліо», «Букрек», «Історичне видавництво «Що?».

Loading...