Новини » Регіони 24 травня, 2019, 18:01
У Рівному відкрили пам’ятний барельєф на честь Івана Огієнка
У Рівному відкрили пам’ятний барельєф на честь Івана Огієнка
У Рівному відкрили пам’ятний барельєф на честь Івана Огієнка

24 травня на фасаді обласного краєзнавчого музею в Рівному відкрито пам’ятний барельєф на честь Івана Огієнка. Саме в цьому приміщенні 100 років тому працювало Міністерство народної освіти УНР.

Як повідомили власкору IA ZIK у прес-службі Рівненської ОДА, скульптуру виконали Володимир Стецюк, Тарас Бурик та Владислав Булгаков.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко розповів, що на меморіальну дошку з обласного бюджету виділили 100 тисяч гривень.

«Сьогодні надзвичайно важлива та історична подія. 100 років тому, весною 1919 року, Рівне було столицею Української народної республіки. Тому відкриття меморіальної дошки – свідчення того, що ми пам’ятаємо свою історію та шануємо видатних діячів того часу», – зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Заслужений артист України Олексій Заворотній та член Національної спілки кобзарів України Назар Волощук виконали на урочистостях уривок із вірша «Гайдамаки» Тараса Шевченка.

Нагадаємо,  Іван Огієнко – відомий український вчений, єпископ, митрополит Української автокефальної православної церкви, очільник Української греко-православної церкви Канади, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог. Значну частину свого життя вчений присвятив перекладу Біблії українською літературною мовою з оригінальних давньоєврейських і грецьких текстів. Був активним прихильником українізації православної церкви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 23:30 :00