Тривожні сигнали: Політолог розтлумачив, навіщо команді нового президента референдум

ZIK

Заява представника команди Зеленського про референдум – це гра на смислах, пошук виборців і намагання втримати ті відсотки, які є. Та це тривожні тенденції, вони неправильні.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний аналітик Ярослав Макітра.

Коментуючи заяву голови Адміністрації Президента Андрія Богдана про можливе проведення референдуму щодо мирних угод з Росією, Ярослав Макітра зауважив, що про нього й народовладдя Зеленський згадував у своїй передвиборчій програмі. Та зараз така заява у команді Президента, на думку аналітика, це пошук нових смислів і певна ілюзія.

«Це ілюзія того, що вони можуть щось кардинально змінити і бажання слідувати суспільним настроям. Адже будь-який політик – це людина, яка рефлексує. Та все ж, це була зайва заява. І такі заяви не повинен робити голова Адміністрації. Тим більше, з перших днів на посаді. Це вже помилка»,– вважає політичний аналітик.

Також Ярослав Макітра припускає, що заява про референдум може бути певним ходом у передвиборчій кампанії.

«Це така тактика «ні вашим – ні нашим». Відбувається намагання не переступити ту «червону лінію». А що буде далі – побачимо. А зараз це гра на смислах, пошук виборців, намагання втримати ті відсотки, які є. Та це тривожні тенденції, вони неправильні»,– підкреслив аналітик.

Водночас Макітра зауважив, що заява про референдум – не нова, адже про прямі переговори з Донбасом говорив і Порошенко. Водночас він наголосив, що якщо будь-який президент задля досягнення миру буде виносити на референдум питання територіальної цілісності держави, у результаті він отримає два сценарії: або не буде такого президента, або не буде України. 

Нагадаємо, новопризначений голова Адміністрації Президента Володимира Зеленського Андрій Богдан допускає проведення референдуму щодо мирних угод із Росією.

Натомість заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука вважає, що ідея Зеленського про референдум щодо мирних угод на Донбасі може бути небезпечною для самого існування держави.

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...