Новини » Економіка 24 травня, 2019, 11:27
Три-чотири місяці без МВФ не є критичними, а далі можливі проблеми, – Новак
Фото: НБУ/Flickr/Yelyzaveta Serhiienko
Фото: НБУ/Flickr/Yelyzaveta Serhiienko

Станом на сьогодні відстрочення отримання Україною другого траншу МВФ за чинною програмою stand-by на декілька місяців у зв’язку з політичними причинами, а саме достроковими парламентськими виборами, ненадходження чи відтермінування чергового траншу не є критично небезпечним.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Ми маємо певну фінансову подушку у вигляді досить непоганих золотовалютних резервів НБУ, які на сьогодні становлять понад 20 млрд доларів. Тому, принаймні на найближчий час, завдяки цій потужності ми захищені від будь-яких серйозних фінансових зривів», – зазначив він.

Але якщо співпраця з МВФ буде призупинена вже хоча б у середньостроковій перспективі, то це може створити проблеми, наголосив експерт:

«На найближчі два роки у нас припадає пік зовнішніх боргових виплат, і без нових валютних вливань – лише силами державного бюджету – Україна не зможе повністю обслуговувати зовнішній борг. Тому продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом для нас критично важливе, враховуючи ще й те, що на МВФ орієнтуються й інші наші партнери – і Світовий банк, і Європейський банк, і ЄБРБ і Єврокомісія, яка наприкінці минулого року вже надала половину коштів за новою програмою, а саме 500 млн євро».

Тобто, за словами Новака, пару місяців Україна може обійтися без цих коштів, якщо у МВФ чекають результатів парламентських виборів і формування нового уряду. «Три-чотири місяці не є критичними. А далі, якщо буде припинена співпраця і до кінця року транші не надійдуть і якщо їх не буде в наступному році, то Україна не зможе обслуговувати борг. Доведеться оголошувати дефолт», – пояснив експерт.

Детальніше про це у статті «Чи протягне Україна без МВФ: пояснюють експерти».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 21:21 :45