Синод ПЦУ заборонив архієреям і клірикам брати участь у виборах до ВРУ

ZIK

На Синоді Православної церкви України було постановлено, що архієреї і клірики не мають права брати участі або бути кандидатами до ВРУ. Лише після благословення вони можуть балотуватися на місцевих виборах.

Про це заявив митрополит Епіфаній в ефірі телеканалу ZIK.

«Протягом наступного місяця єпархії, які до цього часу ще не пройшли перереєстрацію, повинні подати необхідні документи і внести зміни до своїх статутів, чітко визначивши приналежність до Православної церкви України», — зазначив митрополит.

Предстоятель Православної церкви України наголосив і на важливості узгодження іноземних візитів із предстоятелем церкви.

«Відповідно до канонічного порядку, закордонні візити, зокрема, паломництва архієрею повинні узгоджуватися з предстоятелем. Кожен архієрей, який бажає відвідати помісну церкву має отримати благословення його предстоятеля», — підкреслив митрополит.

Синод заборонив архієреям і клірикам брати участь у виборах, які суперечать сану, розповів  митрополит Епіфаній.

«Особливо це стосується виборів у ВРУ. Архієреї і клірики не мають права брати участи або бути кандидатами. Тільки на місцевому рівні, з благословення архієрея, священнослужитель може взяти участь у виборах до міської, селищної ради чи територіальної громади. Він може обіймати ту посаду, яка не є постійною», — пояснив Епіфаній.

Нагадаємо, у Львові будуть відзначати 30-ту річницю Автокефальної Православної церкви України.Loading...