Новини » Світ 24 травня, 2019, 1:39
США пред’явили Ассанжу звинувачення ще по 17 пунктах
США пред’явили Ассанжу звинувачення ще по 17 пунктам
США пред’явили Ассанжу звинувачення ще по 17 пунктам

Американське Міністерство юстиції оприлюднило ще 17 пунктів кримінального обвинувачення, які були висунуті проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Всі вони, вказується в заяві на сайті відомства, пов’язані з його передбачуваної роллю в «злочинах щодо однієї з найбільших компрометацій інформації в історії Сполучених Штатів».

Про це передає УНН.

Серед пред’явлених Ассанжу звинувачень – незаконна публікація імен секретних джерел, «які надавали інформацію американським дипломатам по всьому світу, а також силам Сполучених Штатів в Іраку і Афганістані». Це, уточнили в відомстві, – імена місцевих жителів, а також журналістів, релігійних лідерів, правозахисників і політичних дисидентів.

Крім цього, в провину засновнику WikiLeaks поставили змову і допомогу колишньому військовому аналітику розвідки в армії США Челсі Меннінг в отриманні доступу до секретних документів, пов’язаних з нацобороною США.

«Ця інформація, – вважають в Мін’юсті, – повинна була бути використана на шкоду Сполученим Штатам або на користь (іншої) іноземної держави». Діставати Меннінга ці дані для WikiLeaks Ассанж, вважає обвинувачення, «підбурював і змушував».

В цілому ж «активно запитувати секретну інформацію Сполучених Штатів Ассанж і WikiLeaks почали з кінця 2009 року», з’ясувало слідство. Меннінг, за інформацією американського Мін’юсту, у відповідь на ці прохання надав WikiLeaks бази даних, що містять приблизно 90 тисяч звітів «про важливі події в Афганістані», 400 тисяч звітів про «важливі події в Іраку», 800 аналітичних записок про ув’язнених в Гуантанамо і 250 тисяч телеграм Держдепартаменту США, йдеться в обвинуваченні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 07:56 :41