Новини » Політика 24 травня, 2019, 2:51
Розпуск Ради повернеться до Зеленського бумерангом, — Бала
ZIK
ZIK

Якби Президент України Володимир Зеленський подав офіційний запит щодо наявості коаліції, будь-які закиди про порушення ним Конституції можна було б зняти.

Про це в програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

«Якби новообраний Президент України Володимир Зеленський дуже хотів, він міг би по-іншому розпустити парламент», — зазначив експерт.

Віталій Бала переконаний, що Володимир Зеленський міг би діяти більш виважено щодо парламенту.

«Він міг би офіційно попросити підтвердження наявності коаліції. Далі йому б її не надали, і тоді почався б відлітік. Вибори пройшли б трішки пізніше, але ми б зняли всі проблеми. Ніхто не звинувачував би його в порушені Конституції. Рано чи пізно до нього це бумерангом повернеться», — пояснив експерт.

Директор Агентства моделювання ситуацій також розповів, чому такий сценарій був би позитивнішим.

«За таких умов ми б мали на місяць довшу кампанію. ЦВК встигло б провести свою роботу, надрукувати бюлетені», — прокоментував експерт.

Віталій Бала вважає, що Президент України Володимир Зеленський хоче розпустити парламент через політичні підстави, проте аж ніяк не правові.

«У 90-й статті Конституції чітко написано, як має все відбуватися. Ми є свідками того, що указ про дострокове припинення роботи ВРУ був підписаний з точки зору політичної доцільності. На мою думку, правових підстав — нема. Хоч деякі експерти намагаються сказати, що це політико-правове рішення, але я з цим не згідний», — сказав експерт.

Нагадаємо, у законопроекті Володимира Зеленського про вибори пропонувалося проводити вибори за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками і знизити прохідний бар’єр до парламенту до 3%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 08:08 :10