Новини » Політика 24 травня, 2019, 18:53
Російські пенітенціарії відмовили українському консулу у зустрічі з Балухом

Українському консулу відмовлено у зустрічі з політв’язнем Володимиром Балухом, українське посольство направило ноту Міністерству закордонних справ Росії.

Про це йдеться у відповіді МЗС України уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денисовій щодо забезпечення відвідання українськими дипломатами Балуха, повідомила омбудсмен на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні отримала відповідь на свій запит до міністра закордонних справ України щодо забезпечення відвідання дипломатичними працівниками українського посольства політв’язня Володимира Балуха, якого утримують у Тверській області... У МЗС мені повідомили, що український консул проводив зустріч із керівником колонії, де утримують Володимира... Консул також звертався до керівництва колонії, щоб йому дали змогу зустрітися з Балухом, проте у цьому було відмовлено», – розповіла Денисова.

Вона нагадала, що Балух раніше повідомляв у листах активістці Українського культурного центру в Криму про те, що до нього не допускають українських консулів через нібито його російське громадянство.

Представника українського посольства ознайомили у тюрмі, де утримується політв’язень, із матеріалами перевірки «УМВС Росії» у Керчі, на підставі якої Балух, начебто, визнаний громадянином РФ. При цьому «російський паспорт» Балуха не було надано, бо він так і не оформлювався, зазначила Денисова.

Крім того, за інформацією МЗС, Володимира відвідував 7 травня його адвокат Олег Дінзе. Він повідомив про значне погіршення стану здоров’я українського політв’язня, на кого адміністрація закладу чинить психологічний тиск, а також йому не надається медична допомога.

За словами Денисової, Посольство України в РФ направило ноту на адресу МЗС РФ з викладенням фактів порушення прав громадянина України Балуха з метою отримання відповідних роз’яснень та забезпечення його зустрічі з дипломатичним представником України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 17:46 :04