Новини » Економіка

Продовження співпраці з МВФ залежить і від подальшої долі Приватбанку, – Кухта

МВФ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Продовження співпраці України з МВФ залежить від ряду питань, в тому числі від розвитку ситуації з Приватбанком.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив заступник голови Стратегічної групи радників при Кабміні Павло Кухта.

На його думку, співпраця з МВФ не буде припинена повністю. Питання просто в тому, що не буде прямо зараз видано черговий транш. Країна пішла на вибори і зараз не до виконання відповідних вимог, але це не означає, що співпраця припиниться.

«І якщо все буде нормально складатися в економіці, якщо Мінфін обережно витрачатиме кошти і не підвищуватиме видатки, то, в принципі, десь до середині осені ми дотягнемо. Потім нам у будь-якому разі необхідний транш, щоб відкрити доступ на зовнішні ринки. Тобто МВФ нам до кінця року точно знадобиться», – зазначив Кухта.

За його словами, продовження співпраці з Фондом залежить від ряду питань. Це голосування в парламенті закону про незаконне збагачення. Крім того, це так званий закон про «спліт» – ключовий закон для реформи банківського сектору. І, нарешті, це питання, що станеться з «Приватбанком».

«Йдеться про те, чи повернуть його у приватну власність і як це вплине на фінансовий стан держави. Зараз зовсім не зрозуміло, що з цим банком узагалі може статися. Бо якщо забрати звідти капітал держави, а це більше як 100 млрд грн, він відразу стає банком-банкрутом і його знову треба націоналізувати, бо ми розуміємо, що в пана Коломойського немає таких грошей, щоб цю дірку закрити. Тому, думаю, МВФ також чекатиме більш чіткого розуміння, що ж там буде відбуватися», – додав економіст.

Детальніше про це у статті «Чи протягне Україна без МВФ: пояснюють експерти».

Читайте більше новин на тему: ПриватбанкLoading...