live

Польща може в червні відновити транспортування нафти з Росії

Польща може в червні відновити транспортування нафти з Росії
загрузка...
загрузка...

Польща буде готовою з 9 червня відновити транспортування трубопроводом «Дружба» нафти з РФ, якщо росіяни погодяться відшкодувати збитки за прокачування забрудненої сировини.

Про це повідомляє польське підприємство з експлуатації нафтопроводів (PERN), передає Укрінформ.

Такого рішення досягнуто за результатами зустрічі у Варшаві польських, німецьких і російських компаній, які відповідають за видобування та транспортування нафти трубопроводом «Дружба».

«Згідно з рішеннями, узгодженими на зустрічі, відновлення постачання нафти з Росії першою ниткою нафтопроводу «Дружба» можливе з 9 червня за умови визнання РФ вимог польських та німецьких нафтопереробних компаній. До цього нафтопровід має бути очищений від хлорованої нафти відповідно до плану, представленого російською стороною»,- йдеться в повідомленні PERN.

Зазначається, що водночас російська сторона зобов’язалася очистити до 1 липня всі три нитки нафтопроводу «Дружба».

Наступна така зустріч відбудеться 3 червня у Москві.

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив у середу, що РФ припустилася серйозних помилок у постачанні забрудненої нафти та повинна відшкодувати збитки польській нафтотранспортній системі. В офіційній заяві міністерство енергії наголосило, що очікує від Росії очищення системи нафтопроводу «Дружба», компенсації завданих втрат і відновлення постачання чистої нафти на польські нафтопереробні заводи.

19 квітня концерн «Белнафтохім» заявив про 10-25-разове перевищення допустимих показників частки органічних хлоридів у нафті, що надходить нафтопроводом «Дружба». Російська «Транснафта» визнала відхилення якості, а міненерго РФ заявило, що проблеми мають «технічний характер». 22 квітня неякісна сировина досягла європейських і українських НПЗ.

25 квітня «Укртранснафта» вимушено призупинила транзит нафти магістральним нафтопроводом «Мозир-Броди». Крім того, європейські партнери відмовилися приймати забруднену нафту на приймально-здавальних ділянках «Будковце» (Словаччина) і «Фенешлітке» (Угорщина).

Loading...
Loading...
Loading...