live
Новини » Політика 1811 Читать эту новость на русском

Політичні сили, яким вигідні дочасні парламентські вибори, – версія аналітика

ZIK

Дочасні парламентські вибори вигідні Зеленському, партії «Батьківщина», опозиційній платформі «За життя» та БПП.

Таку думку в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Костянтин Матвієнко.

На думку політолога, незважаючи на те, що голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила, що за чинною процедурою державних закупівель Центральна виборча комісія не встигне надрукувати бюлетені для позачергових виборів депутатів, які мають відбутися 21 липня, вибори таки відбудуться влітку.

«Якщо б ми проводили вибори восени, то можна припустити, що рейтинг пана Зеленського був би дещо менший. Але в інших партій є надія, що вони якимось чином змогли б наростити свої рейтинги. Та зараз це буде зробити досить складно, бо уряду фактично немає, відтак, немає кого критикувати», – зауважив політолог Матвієнко. 

Водночас він зазначив, що дочасні парламентські вибори є вигідні для декількох політичних сил:

«Очевидно, що це вигідно Зеленському. Також це вигідно партії «Батьківщина», бо вона готова до цих виборів. У них є реальна політична сила з осередками, з фракціями у місцевих радах і з діючими членами виборчих комісій. Це вигідно й опозиційній платформі «За життя» та БПП. Тому ці чотири політичні сили уже зараз мали б думати про те, як вони будуть формувати новий парламент, і найголовніше – якою буде конфігурація нової коаліції», – прокоментував Костянтин Матвієнко.

Як повідомляли, 22 травня відбулася позачергова сесія ВРУ.

Голова ВРУ Андрій Парубій заявив, що був здивований і розчарований, що першою законодавчою ініціативою Президента Зеленського було запровадження закритих партійних списків.

У підсумку, народні депутати не змогли включити до порядку денного президентські законопроекти щодо змін до виборчого законодавства.

Loading...
Loading...
Loading...