Новини » Світ 24 травня, 2019, 6:19
Останні дії Вашингтону у сфері торгівлі перешкоджають переговорам з Пекіном
Прес-секретар Міністерства торгівлі Гао Фенг
Прес-секретар Міністерства торгівлі Гао Фенг

Торгівельні переговори не можуть продовжуватися, поки США не перегляне свої «неправильні дії».

Про це повідомляє Міністерство торгівлі Китаю, пише CNBC.

«Якщо США хотіли б продовжувати переговори, вони повинна щиро відрегулювати свої неправильні дії. Тільки тоді можна продовжувати переговори», – заявив прес-секретар Міністерства торгівлі Гао Фенг у четвер у Мандарині.

Він не згадував жодних дій США, але минуло кілька напружених тижнів між двома найбільшими економіками світу. Президент Дональд Трамп несподівано звинуватив Китай у недотриманні угоди в цьому місяці і оголосив, що тарифи на китайські товари на суму $200 млрд зростуть з 10% до 25%.

Пекін відреагував зі збільшенням оподаткування на продукцію США на суму $60 млрд. За останні два тижні адміністрація Трампа також внесла китайського телекомунікаційного гіганта Huawei у чорний список, який не дозволяє йому купувати в американських компаній без дозволу уряду США.

Google заявила в неділю, що скоротить зв’язки з компанією Huawei виконуючи наказ. Але після того, як США тимчасово пом’якшили деякі обмеження на торгівлю для телекомунікаційної компанії та компанії смартфонів, Google заявив, що планує працювати з Huawei протягом наступних 90 днів.

«Американські... суворі заходи щодо китайських компаній не тільки серйозно шкодять нормальному комерційному співробітництву між двома країнами, але це також становить велику загрозу безпеці глобального промислового та постачального ланцюга, – сказав Гао. Китай твердо виступає проти цього. Ми будемо уважно стежити за розвитком подій і проводити адекватну готовність».

Секретар міністерства фінансів США Стівен Мнучін розповів у середу CNBC, що поїздка до Пекіну не планується. Трамп заявив, що планує зустрітися з китайським президентом Сі Цзіньпіном наприкінці червня на зустрічі G-20 в Японії.

Коли його (Гао Фенга – ред.) запитали у четвер, чи зможе Сі (Цзіньпін – ред.) зустрітись із Трампом, Гао послав журналістів до Міністерства закордонних справ.

Майже три чверті респондентів спільного опитування американських торгових палат у Шанхаї та Пекіні сказали, що останній раунд американських тарифів і запланованих зустрічних тарифів з Китаю негативно впливають на їхній бізнес. Деякі респонденти також відзначили посилену перевірку митними органами та іншими бюрократичними проблемами.

Гао заявив у четвер, що всі іноземні компанії в Китаї будуть захищені китайським урядом. Що стосується питань, які виникли у деяких іноземних компаній, то він сказав, що Китай працює над їх вирішенням та покращенням бізнес-середовища.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 00:40 :34