Новини » Політика 24 травня, 2019, 19:00
Оскарження указу Зеленського: активіст закликає звертатися у Верховний Суд, а не до КСУ
ZIK
ZIK

У мене виникає запитання до народних депутатів, навіщо вони звернулися до Конституційного Суду щодо указу Зеленського, якщо Кодекс адміністративного судочинства чітко визначає Верховний Суд як ту інстанцію, яка скасовує такі указу. Ми не питаємо Конституційний Суд про конституційність указу. Ми звертаємося про оскарження і визнання його нечинним.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив лідер громадянського руху «Спільна справа» Олександр Данилюк.

Він повідомив, що розгляд його позову до Верховного Суду щодо скасування указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення позачергових виборів поки що не призначено. За словами Олександра Данилюка, для того, аби прийняти рішення про розгляд позову, суд має 5 днів.

«Я не бачу ніяких підстав, щоб це не зробити. Ми також сьогодні подали два клопотання про невідкладний розгляд цієї справи, тому що попри спрощену процедуру надається 30 днів на розгляд і прийняття рішення, а це забагато. Ми прекрасно розуміємо, що вже не просто розпочнеться виборчий процес, а він буде у розпалі. А це призведе до бюджетних втрат», – підкреслив активіст.

Олександр Данилюк зазначає, що в нього  немає ніяких сумнівів щодо того, що реформований Верховний Суд протягом кількох наступних тижнів прийме рішення про те, що указ Зеленського про розпуск Ради є нечинним.

Також Данилюк пояснив, чому він подав позов саме до Верховного, а не до Конституційного Суду України.

«У мене виникає зустрічне запитання до народних депутатів: навіщо вони звернулися до Конституційного Суду, якщо Кодекс адміністративного судочинства чітко визначає Верховний Суд як ту інстанцію, яка, власне, скасовує такі указу. Ми не питаємо Констуційний Суд про конституційність указу. Ми звертаємося про оскарження і визнання його нечинним. Тому належною інстанцією є Верховний Суд», – пояснив лідер громадянського руху «Спільна справа».

Нагадаємо, до Верховного Суду України надійшло вже 3 позовні заяви щодо визнання протизаконними дій Президента України Володимир Зеленського щодо підпису указу про розпуск Верховної Ради.

Як повідомлялося раніше, 21 травня новообраний Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту восьмого скликання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:22 :25