Новини » Політика 24 травня, 2019, 10:29
Нащупали слабинку: в Угорщині вірять у вигідну домовленість між Зеленським та Орбаном
МЗС України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
МЗС України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У МЗС висловлюють віру в те, що Україна та Угорщина можуть досягти компромісу у суперечці щодо мови освіти на взаємовигідних умовах.

Про це заявив заступник глави МЗС України Єгор Божок, який напередодні провів зустріч в Будапешті з угорським колегою, заступником глави МЗС Угорщини Левенте Мадяром і держсекретарем угорського МЗС Петер Стараєм, інформує Європейська правда.

«За результатами бесід чітко зафіксовано те, що для України у словосполученні «українці угорського походження» ключовим є слово «українці», для Угорщини – «угорського походження», – зазначив Божок у коментарі ЄП.

Він додав, що в кожної зі сторін є свої «червоні лінії», але компроміс знаходиться десь посередині. Тому заступник міністра впевнений, що президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Віктор Орбан здатні домовитись.

«Тому очевидно, що абсолютно в силах лідерів наших держав досягти взаємоприйнятних домовленостей», – сказав він.

Божок додав, що напруга у двостронніх відносинах між країнами, яка вже вийшла на багатосторонні майданчики, не потрібна ані Україні, ані Угорщині, тому слід сконцентруватись на співпраці в інших сферах.

«Для обох країн існують значно більш болючі питання, наприклад в сфері економічного розвитку, над якими спільно потрібно працювати», – зазначив заступник глави МЗС.

Нагадаємо, президент Угорщини Янош Адер назвав обнадійливими перші переговори з новим президентом України Володимиром Зеленським.

Крім того, МЗС Угорщини сподівається, що Зеленський змінить закон про українську мову.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 12:37 :07