Новини » Політика 24 травня, 2019, 16:29
Міністр Черниш: Політичні домовленості досягаються не в Мінську
ZIK
ZIK

Нормандський процес не можна розширювати без Резолюції Ради безпеки ООН. Однак, це може змінити увесь формат на небезпечний для України – переговори в чотирикутнику «Київ-Донецьк-Луганськ-Москва».

Про це ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадим Черниш.

Він наголосив: багато хто критикує Мінський процес за неефективність. Однак, слід розуміти, що над Мінськом стоїть Нормандський формат.

«Тобто, політичні домовленості досягаються не в Мінську, а, як мінімум, на рівень вище. Мінськ більше схожий на імплементаційний майданчик – як досягти, провести консультації, впоратись із тим, чого досягають політики», – розповів Черниш.

Натомість у Нормандському форматі представники 4 держав працюють над тим, якими напрямками рухатись.

«У нас досягнуті Мінські домовленості про розведення сил в трьох місцях або про відкриття контрольно-пропускного пункту «Золоте», але ж це Росія не виконує. У Мінську досягли трьох угод, підписали їх, але вони не виконуються. То це проблема Мінська чи виконання?», – наголосив міністр.

Окрім того, він зазначив: Мінський процес не можна скасовувати без відповідної Резолюції Радбезу ООН.

«Комплекс заходів по виконанню Мінська – резолюція Ради безпеки, у який є два додатки. Перший – як виконувати, досягти миру. У другому ж усі лідери держав, що входять до Нормандського формату, підтримали політично Резолюцію і передбачили наявність роботи в рамках Нормандського та Мінського форматів», – розповів Черниш.

Тож, якщо хтось захоче його розширити чи змінити, постане питання, як змінити саму резолюцію.

«Тобто, якщо ви хочете долучити до Норманського формату ще якісь країни, має бути зміна до Резолюції Ради Безпеки, або нова Резолюція», – пояснив міністр.

До того ж це може перевернути і сам формат перемовин, зміни можуть бути небезпечним. Можемо отримати діалог «Київ-Донецьк-Луганськ-Москва», про який говорять так звані опозиційні політики і на якому наголошує Росія.

«Якщо на заміну прийде не трьохсторонній формат – ОБСЄ-Росія-Україна, а формат такої взаємодії, про який говорять ці політики, тоді Росія опиниться над процесом – впливатиме на нього, однак не буде його частиною», – підкреслив Вадим Черниш.

Як повідомлялось раніше, представник Володимира Зеленського Святослав Юраш заявляв, що для дієвості Мінського формату потрібно залучити інші держави – Велику Британію та США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 00:09 :25