Новини » Політика

Кремлівський куратор бойовиків «ЛНР/ДНР» пішов у відставку, – ЗМІ

Помічник президента Росії Володимира Путіна Владислав Сурков, який відповідає в Кремлі за самоназвані республіки «ЛНР» і «ДНР» на Донбасі, пішов у відставку.

Про це повідомляє «Незигарь» на своєму Telegram-каналі, пише Главком.

«Сурков написав заяву про відставку», – йдеться в повідомленні.

Ще влітку 2018 року після чуток про можливу відставку Суркова президент РФ Путін залишив на посаді свого помічника, уповноваженого РФ з питань Донбасу Владислава Суркова.

Раніше повідомлялося, що Путін призначив нового куратора ОРДЛО.

Читайте також: «Компроміс», на який згодна Росія в обмін на «мир»

Нагадаємо, 17 березня 2014 року на Суркова були накладені міжнародні санкції у зв’язку з агресією Росії проти України. Уряд США заборонив йому в’їзд до країни, наклав арешт на активи та власність, що перебувають на території Сполучених Штатів. Американська сторона вважає помічника президента Росії одним з головних високопоставлених чиновників російської адміністрації, відповідальних за порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Аналогічні заходи були прийняті з боку уряду Канади.

Також включений в санкційні списки Європейського Союзу, Австралії, Швейцарії та України. Сурков пояснив, що рахунків за кордоном не має, а рішення Вашингтона розцінює як визнання його заслуг перед Росією.

12 грудня 2014 року Владислав Сурков покинув пост голови опікунської ради Сколковського інституту науки і технологій (Сколтеха), який він очолював з липня 2012 року, нібито через те, що він не хоче бути «політичною причиною порушення гармонії у взаєминах» Сколтеха і Массачусетського технологічного інституту (США).

У жовтні 2014 року Ігор Стрелков звинуватив Суркова в прагненні до руйнування й розкрадання.

19 лютого 2015 року голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко звинуватив Владислава Суркова, який перебував в лютому 2014 року в Києві, в керівництві групами іноземних снайперів, які обстрілювали людей на Майдані. Він прямо послався на задокументовані допити співробітників спецпідрозділу «Альфа», які свідчили про місцезнаходження іноземних снайперських груп, які цілилися і в мітингувальників, і в співробітників Міністерства внутрішніх справ України.

Читайте також: В Росії зробили тривожну заяву по війні з Україною

Міністерство закордонних справ Російської Федерації і особисто президент Росії заперечували причетність Суркова до цієї справи.

27 лютого 2015 року Валентин Наливайченко повідомив, що Владислав Сурков координував діяльність збройних терористичних формувань на сході України. Зокрема давав вказівки з приводу інформаційної політики, поради як саме висловлюватися з приводу перспективи введення миротворців на схід України.

 Loading...