Новини » Львів

Концертний Львів: «Хамерман Знищує Віруси», «Антитіла» та найкращий віолончеліст Європи. Афіша

Фото: ZIK

У Львові знову дощ… Вихідні обіцяють бути мокрими і сірими, а це означає, що варто активно шукати, чим би себе зайняти у субота та неділю, щоб відпочити від робочих буднів.

Про найцікавіші культурні та мистецькі події Львова в Афіші.

У Львові стартував форум «Інноваційна весна 2019» у Tech StartUp School (вул. Колесси, 2). Це щорічна подія, яка відкриває світ інновацій та підприємництва для містян. Форум дає можливість подивитися на науку по-новому, відкрити для себе її можливості, переваги та перспективи. Протягом вихідних будуть відбуватися лекції про науку та підприємництво. Молодь зможе надихнутися на мотиваційних виступах NovaTalking від молодих та амбіційних професіоналів своєї справи.

У суботу, 25 травня, діти мають чудову нагоду сходити на пізнавальну акцію «Місто професій» – дитячий профорієнтаційний фестиваль. Діти віком від 3 до 18 років матимуть можливість отримати паспорт та «влаштуватись» на роботу. Серед представлених професій заплановано багато нових – бізнесмен, біржовий трейдер, гейм дизайнер, інженер-енергетик та ін. Та, звичайно, вже традиційні, що користуються найбільшою популярністю – рятувальник, поліцейський, лікар, фінансист, військовослужбовець, юрист, автомеханік, касир залізниці тощо. Головний акцент цьогорічного «Міста професій» – це професії, що пов’язані з технологіями та наукою. Захід відбуватиметься 25 травня з 12.00 до 16:00 у парку ім. Івана Франка.

Також завтра новий старт сезону для Львівської дитячої залізниці. Маленьких львів’ян запрошують проїхатися з вітерцем. Поїзд «Вітерець» курсуватиме у суботу та неділю Стрийським парком з травня до вересня. Однак, організатори кажуть, якщо погода не сприятиме поїздці, то рух поїзда можуть скасовувати.

Просвітницький захід «Велосипедмайбутнє сталого туризму» матиме місце 25 травня о 14:00 в управлінні туризму ЛМР / Lviv Tourism Office (вул. Руська, 20). Велотуризм – один з найпоширеніших видів активного відпочинку та загальноприйнята практика в багатьох країнах Європи. Подорожувати велосипедом дешево, корисно для здоров’я та екології міста.

Виставки

Виставка «Барви батьківщини. Живопис Нурі Планжиєва» у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1). Усі картини Нурі Планжиєва – своєрідний ідеалізований образ кримської прекрасної природи: райські птахи і квіти, пейзажі, в яких певною мірою проявляється яскрава індивідуальність художника. У його роботах читається туга за Батьківщиною, за рідним краєм.

Виставка «Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький» у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1). На виставці представлені унікальні світлини з колекції Музею та з колекцій «Archiwum Szeptyckich» (власніть родини Шептицьких), ієрм. Севастьяна (Дмитруха), о. Юстина (Юрія Бойка), Івана та Іванни Матковських, приватних збірок.

Виставка «Грішник. Семантика одного твору» у Музеї Івана Георгія Пінзеля (пл. Митна, 2). Мітологема гріхопадіння, осмислення та переосмислення життєвого шляху – одвічна тема, яка турбує людство. Вона неодноразово надихала митців і давала ґрунт для творчих інтерпретацій.

Виставка «Подорож з Українсько-єврейською зустріччю» у Львівському історичному музеї. Відділ історичних коштовностей. «Італійське подвір’я» (пл. Ринок, 6). Виставка ініційована і підготовлена Громадською організацією «Українсько-єврейська зустріч» (Канада). Виставка запрошує до довгої подорожі, що охоплює тисячолітню історію співіснування українців та євреїв бік о бік, розповідає про їх досвід під владою змінних політичних режимів, взаємодії з іншими народами.

Виставка восьми львівських художниць у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17). Спільна виставка Анни Атоян, Зоряни Гарбар, Олени Каменецька-Остапчук, Лілії Лесюк, Ольги Падовська, Наталії Пухінда, Лесі Рось та Ірини Фартух.

Виставка Миколи Яковини у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3). Микола Яковина народився в Караганді 1957 р. у родині репресованих галичан, здобув мистецьку освіту у в Києві та Львові. Виставкову діяльність почав 1980 р. Працює у живописі та графіці, робить вітражі. Він відомий як політик, що утверджував державну незалежність України, був першим некомуністичним головою Івано-Франківської обласної ради, понад рік виконував обов’язки міністра культури, обирався народним депутатом України п’ятого скликання.

Виставка Софії Бурак «Погляд у вікно вчорашнього літа» у Музеї етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15). Львівська майстриня художнього текстилю. Членкиня Національної Спілки художників України. Учасниця та призерка численних виставок і міжнародних симпозіумів. Софія Бурак працювала в галузі художнього текстилю (класичний гобелен, ситодрук по льону, клейова техніка, ручний папір), а також книжкової графіки та живопису.

Виставка художнього текстилю «Початки» у галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35б). Спільний мистецький проект кафедри художнього текстилю ЛНАМ і ДКДУМ ім.. І.Труша актуалізує неперервну тяглість художньої освіти різних мистецьких інституцій.

Виставка сучасного образотворчого мистецтва іранських художників у Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18). Подорож до Ірану – виставка сучасного образотворчого мистецтва п’яти іранських художників: Могаммад Мегді Разі (каліграфія), Могаммада Барранґі (графіка), Реза Ісапур (фото), Расул Моарекнежад (відео, поезія), Мегді Мостафанежад (фото).

Концерти

Гурт «Антитіла» презентує альбом Hello25 травня о 19:00 на стадіоні «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199). Найбільша за всю історію гурту розширена музична програма у супроводі яскравого шоу, в якій прозвучать найкращі композиції з усіх попередніх платівок: «TDME» і «Лови момент». Також вперше, абсолютно нові пісні із нового альбому Hello, в якому Антитіла притримують ще декілька потужних хітів.

Віртуози 38. «Веснівка» – Гості з Торонто – 25 травня о 19:00 у Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7). Українські хорові колективи із канадського міста Торонто активно популяризують нашу культуру у цілому світі. Зокрема, жіночий хор «Веснівка», заснований ще у 1965 році, гастролював багатьма країнами Європи, Північної та Південної Америки.

Концерт 60-річчя створення Львівського камерного оркестру «Академія» – 25 травня о 17:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Львівський органний зал завжди був особливим місцем для оркестру «Академія». Саме в цьому залі починалося творче сходження легендарного колективу Національної музичної академії ім. Лисенка.

Концерт «Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса» – 25 травня о 19:00 у кав’ярні «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)). Концерт Павла Кропа (контрабас) і Богдана Ільницького (скрипка). У програмі мелодії Linkin park, Adele, Nirvana, Coldplay, Майкла Джексона, «Океану Ельзи» та інших.

Концерт «Сутінки Богів» – 25 травня о 19:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Музичний світ Ваґнера, створений у тетралогії «Перстень Нібелунга», за масштабністю, розмахом та силою почуттів навряд чи можна порівняти ще з чимось. Найдовша та найтрагічніша опера з циклу – «Сутінки Богів».

Концерт гурту «Хамерман Знищує Віруси» – 25 травня о 21:00 у!FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26). Від захоплення до ненависті один крок. Ви можете їх любити, а.. по іншому бути не може. Що б не говорили критики, щоби не думали слухачі, а ХЗВ такі – одні. Інших подібних немає і, напевно, ніколи не було.

Опера «Дон Жуан» – 25 травня о 18:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). Опера на два дії «Дон Жуан», В.-А. Моцарт, лібрето Лоренцо да Понте. Виконується італійською мовою з українськими субтитрами.

Familia Perkalaba презентує альбому «ґазззууу!» – 26 травня о 20:00 у Хмільному домі Роберта Домса (вул. Клепарівська, 18). Культовий Оркестр Радості і Щастя дарує слухачеві нове плато усвідомлення переродження і безперервного руху до абсолюту.

Віртуози 38. Висока Меса – 26 травня о 20:00 у Римо-католицькому катедральному соборі (пл. Катедральна, 1). Майже повний склад Вроцлавської національної філармонії – Бароковий оркестр та Національний хор Народового Форуму Музики міста Вроцлав виконують – Месу сі-мінор Йогана Себастьяна Баха. За диригентським пультом Анджей Косендяк.

Концерт Bruno Delepelaire 26 травня о 19:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Вперше в Україні! Один із найкращих віолончелістів Європи, концертмейстер челістів Берлінської філармонії Bruno Delepelaire з єдиним концертом у Львівському органному залі. Бруно має вражаючу кар’єру. Здобувши кілька престижних нагород, серед яких Karl Davidoff International Cello Competition (2012) та Markneukirchen International Instrumental Competition (2013), він став учасником одного з найвідоміших оркестрів світу.

Опера «Набукко» – 26 травня о 18:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). Опера Д. Верді на 3 дії. Лібретто: Т. Солєра. Вистави

Вистава «Він, вона, вікно, покійник» – 24 травня о 19:00 та 25 травня о 18:00 у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» (пл. генерала Григоренка, 5). П’єса Рея Куні була вперше представлена британським глядачам 1990 року, із захватом сприйнята критикою і отримала премію Лоуренса Олів’є, як краща комедія року. З того часу вона ставилась у багатьох країнах світу. Деякі критики зауважують, що переказувати сюжет комедії Рея Куні – все одно що переказувати німий фільм із Чарлі Чапліном.

Вистава «Марко Проклятий або східна легенда» – 25 травня о 19:00 у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3). Це драматична симфонія за поезіями Василя Стуса.

Вистава «Чоловік моєї дружини» – 25 травня о 18:00 у Театрі ім. Марії Заньковецької (просп. Свободи, 26). Професія провідниці вимагає від Драгіци жити за чітким графіком руху поїздів міжміського сполучення, частих довгих відряджень, що надають її сімейному існуванню барв постійних зустрічей та прощань. Такі міграції жінки зводять в одній кімнаті двох чоловіків, схожих і не схожих одночасно.

Вистава для дітей «Знайдена Лялька» – 25 травня о 11:00 та 14:00 у Львівському академічному обласному театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1). П’єса є своєрідним посібником для найменших глядачів, який наголошує, що захист нашої планети – починається з кожного з нас. І найпростіший спосіб це робити криється в простих буденних речах – таких як сортування відходів.

Вистава «Хто сказав «Няв»25 травня о 12:00 у Львівському академічному театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6). Веселе музичне оформлення створює атмосферу гармонії акторів, ляльок та глядачів. Динаміка вистави відповідає психологічному сприйняттю малят і викликає спалах дитячих позитивних емоцій.

Вистава «Поїзд зі Львова» – 26 травня о 18:00 у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» (пл. генерала Григоренка, 5). У виставі звучить жива музика і живе виконання пісень акторами театру. Ностальгічні спогади двох людей про події, які відбувались в 20-40 роках у Львові.

Вистава «Ножі в курях, або Спадок мірошника» – 26 травня о 19:00 у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3). Вистава за п’єсою сучасного шотландського драматурга Девіда Гарровера «Ножі в курях».

Вистава «Провина» – 26 травня о 19:00 у Львівському академічному обласному театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1). Вистава за п’єсою сербського драматурга Небойші Ромчевича, у переклад із сербської Зоряни Гук. Тривалість вистави 1 год. 40 хв. без антракту.

Вистава «Снігова королева» – 26 травня о 12:00 та 14:00 у Львівському академічному театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6). Це добре відома нам усім з дитинства казка Ганса Хрістіана Андерсена «Снігова королева».

Вистава «Циліндр» – 26 травня о 18:00 у Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1). Це одноактна п’єса Едуарда де Філіппо, написана у 1966 році. Дві подружні пари, щоб віддати борг за квартиру, придумали нехитру схему – обманювати перехожих чоловіків, заманюючи їх у пастку красою жіночої постави. Але навіть ідеальний план може мати збій, що призводить до скидання масок. Маски – це так по-італійськи. Гра у пристрасті. Як віднайти справжні почуття. Чи є у цьому потреба?

Фільми

Кримінальний трилер «Джон Вік 3» є продовженням попередніх однойменних фільмів, які вийшли у 2014 та 2017 роках. Виконавець головної ролі Кіану Рівз цього разу виступив одним зі співпродюсерів фільму і активно брав участь у обговоренні сюжету майбутньої стрічки. Сценарій писав Дерек Колстад, незмінний сценарист франшизи. Режисерське крісло знову посів Чад Стахелскі.

Найманий вбивця Джон Вік (Кіану Рівз) мусить тікати з Нью-Йорка. Після того, як він порушив одне з важливих правил спільноти кілерів та здійснив вбивство в готелі «Континенталь», на нього оголошено справжнє полювання. Той, хто першим дістанеться Віка отримає нагороду у 14 мільйонів доларів.

Пригодницький мюзикл «Аладдін» є черговим ігровим фільмом студії Disney, знятим за мотивами однойменного мультфільму. Режисером проекту став Гай Річі, про що було оголошено у 2016 році. Зі слів студії, фільм буде амбіціозним та нетрадиційним. Планується використати багато музичних творів з оригінального мультфільму 1992 року. Особливо ретельно підійшли до підбору акторів на провідні ролі. Першим затвердили Вілла Сміта, який зіграє Джина. Роль Аладдіна виконає канадець єгипетського походження Мена Массуд, а Жасмін – британка Наомі Скотт. Зйомки тривали з вересня 2017 по січень 2018 року.

Вуличний крадій Аладдін (Мена Массуд) мріє стати принцем та одружитися з принцесою Жасмін (Наомі Скотт). Тим часом підступний візир Джафар (Марван Кензарі) хоче заволодіти чарівною лампою. Вона надійно схована у печері, доступ до якої відкритий лише одній людині в світі, і цією людиною є Аладдін. Хоча сам він про це не здогадується.

Комедійна драма «Річард говорить «прощавай» – це друга стрічка у кар’єрі режисера та сценариста Вейна Робертса після фільму 2016 року «Кеті прощається». Дебютна робота Робертса принесла режисерові всесвітнє визнання. Про новий проект оголосили у травні 2017, а за місяць розпочалися зйомки. На головну роль було запрошено зірку «Піратів Карибського моря» Джонні Деппа. Світова прем’єра фільму відбулася на Цюріхському кінофестивалі.

Шанований та розумний професор Річард (Джонні Депп) дізнається, що він невиліковно хворий. І жити йому залишилось зовсім не багато. Чоловік розуміє, що усе своє життя поводився зовсім не так, як йому б хотілося. Тож настав час порушувати усі писані й неписані правила. А надолужувати втрачене, тобто насолоджуватися життям у повній мірі, Річард візьметься із непритаманним йому розмахом та сміливістю. Було б непогано наостанок ще й помиритися з усіма, кого він за цей час встигне образити.

Фантастичний фільм «Покемон детектив Пікачу» створено на основі однойменної відеогри, яка вийшла у лютому 2016 року. Проект цікавий тим, що вперше в історії медіа-франшизи знято фільм з живими акторами. Режисерське крісло зайняв Роб Леттерман («Підводна братва», «Монстри проти чужих»). У англомовній версії фільму Пікачу говорить голосом Райана Рейнольдса («Дедпул»). Фільм насичений відсилками до оригінального мультсеріалу та відеогри, що порадує шанувальників медіа-бренду.

Відомий детектив Гаррі Гудман (Пол Кітсон) таємним чином зникає після автокатастрофи. У пошуках батька його син Тім (Джастіс Сміт) відправляється до Райм-Сіті, де він зустрічає електричного покемона Пікачу (Райан Рейнольдс). Найбільшим здивуванням хлопця стало те, що він розуміє мову кошлатого детектива. Разом вони починають розслідувати зникнення Гаррі Гудмана.

Фантастичний бойовик «Месники: Завершення» – це продовження фільму «Месники: Війна нескінченності» і 22 за рахунком фільм Кінематографічного всесвіту Marvel. Про майбутній фільм та дату його релізу було оголошено ще у 2014 році. Роком пізніше стало відомо, що режисурою третьої та четвертої частин Месників займуться Ентоні та Джо Руссо. Написання сценарію довірили Крістоферу Маркусу та Стівену Макфілі. Робота тривала по січень 2018 року та проходила у Атланті, штат Джорджія.

Кожна історія має своє завершення – попереду епічний фінал найвеличнішої історії у Всесвіті Marvel. Чи зможуть Месники зупинити Таноса, зважаючи на великі втрати у своїх рядах? І чи вдасться вціліти людству у цьому масштабному протистоянні.

Триллер «Отруйна троянда» знято у копродукції США та Італії. У основі сюжету – однойменний роман Річарда Сальваторе, а режисурою займалися одразу троє митців – Франческо Сінкуемані, Джордж Галло та Лука Гіліберто. У акторському складі зірки першої величини. Цікаво, що Джон Траволта, який знявся у 255 картинах, та Морган Фрімен, у доробку якого понад 300, вперше працюють над одним проектом. Основні зйомки проходили у Саванні, штат Джорджія та в Італії.

Колишній гравець Національної футбольної ліги Карсон Філіпс (Джон Траволта) працює приватним детективом. Справи йдуть не дуже вдало, тож свій розпач Карсон розвіює за допомогою алкоголю та жінок. Отримавши чергове замовлення, він відправляється до Техасу. Мова йде про вбивство спортсмена з місцевого шкільного клубу. Тут чоловік натрапляє на факти скоєння низки кривавих злочинів. Найстрашніше, що серед підозрюваних опиняється його донька, яка давно і безслідно зникла.

Мультфільми

Комедійний мультфільм «Секрети домашніх тварин 2» – це продовження однойменного фільму, що вийшов у 2016 році. Про плани зняти сіквел оголосили у тому ж році. Окрім героїв, що полюбилися глядачам, з’явиться декілька нових персонажів.

Пес Макс та його друзі живуть звичним життям – чекають на своїх господарів, поки ті ходять на роботу та навчання. Розважаються як можуть та ходять один до одного у гості. Розмірене життя Макса змінює тривожна подія. Хазяйка приводить його до ветеринарної клініки. Як тут не злякатися, якщо в черзі повно диваків, від одного погляду на яких стає моторошно.Loading...