Новини » Політика 24 травня, 2019, 16:15
Керівник «Пента» пояснив, чим небезпечна логіка патріарха Філарета
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Патріарх Філарет почав гру, яка може перекреслити його роль в історії. Це шкодить державі, незалежній Українській церкві. І, звичайно, дає сподівання Кремлю і РПЦ на реалізацію певних сценаріїв.

Про це заявив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов, повідомляє 24 канал.

На думку політолога, кроки почесного патріарха ПЦУ Філарета з відновлення УПЦ КП загрожують кількома небезпеками.

«По-перше, вони можуть призвести до позбавлення автокефалії ПЦУ. По-друге, непорозуміння в церкві не сприятимуть визнанню ПЦУ в світі. І процес може загальмуватися. По-третє, фактично призупинилися переходи церков до ПЦУ», – зауважив Олександр Леонов.

За словами політолога, якщо бути оптимістом, то головне, що є автокефальна церква і час грає на неї. «Соціологія показує, що більше половини українців сприймають ПЦУ. Але замість тріумфу ми отримаємо складний тривалий шлях. Як завжди це було в українській історії. Філарет показує, що влада в церкві для нього важливіша, ніж незалежна Українська церква. Його логіка така: якщо я не буду на чолі церкви, то така церква мені не потрібна. І в цьому небезпека. Хоча, на щастя, у Філарета немає великого ресурсу, щоб розламати будівлю нової Української церкви», – підсумував Олександр Леонов.

Нагадаємо, митрополит Макарій запропонував патріарху Філарету «трудитися» і «поважати предстоятеля ПЦУ».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 14:38 :19