«Ігри Коломойського»: ЗМІ зафіксували його чотири візити до впливових політиків

Джерело: radiosvoboda.org

Опісля екзилу олігарха Ігоря Коломойського, який тривав два роки, він повернувся. І вже заявив, що хоче провести тут найближчі п’ять років і не впливати на президентство Володимира Зеленського.

Схеми провели розслідування і дослідили, чим олігарх займався упродовж останнього тижня.

Олігарх повернувся у ніч на 16 травня. Його приватний літак з Ізраїлю сів в аеропорту Дніпра.

Від червня 2017 він постійно мешкав у Женеві, а у вересні 2018 перебрався до ізраїльського міста Герцлія.

В Україну, як йдеться у розслідуванні, Коломойський прилетів до Дніпра у компанії свого товариша й співвласника «Студії Квартал 95» Тімура Міндіча та народного депутата від групи «Відродження» Андрія Шипка. Того ж дня він прилетів до Києва

«За кілька годин в одному з київських ресторанів журналісти помітили самого Ігоря Коломойського – в компанії народних депутатів від групи «Відродження» Віталія Хомутинніка, Андрія Шипка, Євгена Гєллєра, бізнес-партнера олігарха Геннадія Боголюбова, бізнесмена Павла Фукса та співвласника «Студії Квартал 95» Тімура Міндіча», – йдеться у повідомленні.

Журналісти помітили Коломойського в одному з ресторанів Києва в компанії його бізенс-партнера Боголюбова та депутатів «Відродження». Фото: radiosvoboda.org
Журналісти помітили Коломойського в одному з ресторанів Києва в компанії його бізенс-партнера Боголюбова та депутатів «Відродження». Фото: radiosvoboda.org

Вже через два дні після прибуття Коломойського до Києва, 18 травня, журналісти зауважили численну охорону олігарха біля його офісу.

Із паркінгу офісного центру, кажуть журналісти, тоді виїхав BMW – із номерними знаками, яких немає в реєстрі автовласників.

«Це може свідчити про те, що це або номери прикриття, або ж – підроблені. Слідом за авто виїхав мікроавтобус охорони – той самий, який зареєстрований на компанію з орбіти Ігоря Коломойського, який супроводжував кандидата в президенти Володимира Зеленського взимку цього року. Автівки попрямували Обухівською трасою – і повернули на дамбу в елітне селище Козин», – зазначають в розслідуванні.

Автомобілі поїхали в елітне селище Козин, а згодом заїхали в котеджне містечко «Срібна затока», де мешкає Юлія Тимошенко.

Котреж Коломойського заїжджає до «Срібної затоки», де мешкає Юлія Тимошенко. Фото: radiosvoboda.org
Котреж Коломойського заїжджає до «Срібної затоки», де мешкає Юлія Тимошенко. Фото: radiosvoboda.org

Біля воріт Тимошенко зафіксували запарковану ту ж BMW, яка виїжджала з офісу Коломойського, і авто супроводу самої Тимошенко – це з високою вірогідністю свідчить про те, що на той момент вона була вдома.

Більше про це можна прочитати тут. Журналісти кажуть, що він тричі за останні дні зустрічався з Тимошенко (18 травня, 21 травня та 22 травня).

У цьому випадку журналістів зацікавила можливість співпраці команди Зеленського із командою Юлії Тимошенко.

Водночас у команді Зеленського щодо можливого союзу із Юлією Тимошенко зазначили: не виключають співпрацю у новій Раді не лише з лідеркою «Батьківщини», але й з рештою парламентарів.

«Чому питання тільки в Тимошенко? Питання може бути з будь-ким. – заявив представник президента Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук. – Тому що якщо українська нація може об’єднатися довкола якогось питання, яке є важливим для неї, я не бачу проблем в тому, щоб спілкуватися з усіма. Це принциповий підхід Володимира Олександровича».

Разом із тим, Стефанчук додав, що не володіє інформацією щодо того, чи підтримає партія «Слуга народу» кандидатуру Тимошенко у разі голосування за призначення її прем’єр-міністром – пояснивши це іншими «принципами побудови домовленостей» у команді: «Ми хочемо створити справжній технократичний уряд. Не уряд прізвищ, а уряд дієвих осіб».

Також представник президента Зеленського в Раді назвав «гіперболізованою» інформацію про вплив Коломойського на «Слугу народу».

Представник президента Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук. Фото: radiosvoboda.org
Представник президента Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук. Фото: radiosvoboda.org

«Багато хто говорить, що там люди Коломойського, там люди Коломойського. Я не розумію, що таке людина Коломойського. У нас випрацюваний принцип – у нас немає індульгенцій нікому в команді, – зауважив Стефанчук. – У нас кожен, хто приходить і працює. Тільки щось буде помічено у відповідних питаннях – знаючи Володимира Олександровича, у нього немає проблем попрощатися із цією людиною», – підсумував він.

Вже 22 травня Тимошенко разом з іншими лідерами парламентських фракцій зустрічалася з Президентом Володимиром Зеленським. При цьому, вона висловлювала підтримку рішення нового Президента щодо розпуску Верховної Ради 8-го скликання.

Після цієї зустрічі на брифінгу Тимошенко прокоментувала і своє можливе призначення на посаду прем’єр-міністра:

«Ми обрали нового Президента – а тепер треба обрати, в тому числі, і майбутнього прем’єр-міністра на парламентських виборах разом із більшістю», – сказала лідерка «Батьківщини».

Згодом Тимошенко чітко не відповіла на питання, чи зустрічалася з олігархом останніми днями.

А пізніше журналісти зафіксували, що Коломойський заїжджав до народного депутата від БПП Олександра Грановського, якого за президентства Порошенка називали тіньовим куратором судової системи та органів прокуратури.

Кортеж Коломойського приїхав до будинку, яким користується Грановський. Фото: radiosvoboda.org
Кортеж Коломойського приїхав до будинку, яким користується Грановський. Фото: radiosvoboda.org

Однак Коломойський все відкинув і назвав це «інсценуванням» для журналістів. Нібито він хоче їх заплутати.

«У зв’язку з відкритим стеженням, яке організовують журналісти після мого приїзду в Україну, я продумав систему їхньої дезорієнтації. Коли мені потрібно кудись їхати, я відправляю свою основну машину BMW – номери ви знаєте – з автівкою супроводу за адресами відомих публічних осіб. Зокрема, за адресою пані Тимошенко. Тричі. У цей час я виїжджаю на інших авто, які ви не знаєте, і їду на потрібні мені зустрічі. З трьох поїздок моїх авто за адресами пані Тимошенко жодної зустрічі не було. Про пана Грановського – теж ні. У мене є цілий перелік адрес публічних осіб – тож ви дивіться уважно, хто їздить у авто. Я машину завжди заповнюю повністю – завжди сидять чотири людини: водій і ще троє. Перепрошую, але кожен грає у свою гру», – казав Коломойський.

Як підсумовують журналісти, Ігор Коломойський, перебуваючи менше ніж тиждень в Україні, за цей час вже встиг:

  • зустрітися і з трьома депутатами від групи «Відродження» в компанії з бізнесменом Павлом Фуксом;
  • провести двогодинну зустріч на території Міністерства внутрішніх справ з міністром Арсеном Аваковим – одним із найвпливовіших в Україні політиків, який за президента Зеленського, схоже, може зберегти посаду або навіть вище піднятися кар’єрними сходами. Побував кортеж Коломойського в гостях у впливового народного депутата Олександра Грановського, якого за часів Порошенка називали куратором судової влади та органів прокуратури, і який тепер збирається переобратись у Раду по мажоритарному окрузі в Харкові, де головує дружній до Коломойського – мер Геннадій Кернес;
  • та тричі у різні дні автівки, якими користується Коломойський, приїжджали додому до лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, ймовірної претендентки на посаду прем’єр-міністра за президента Зеленського.

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...