Новини » Події

Гуманітарна криза на Донбасі: експерти напрацювали варіанти вирішення ситуації

Зараз, коли в Україні відбувається зміна системи влади, перед державою постає чимало викликів, зокрема – гуманітарні аспекти врегулювання ситуації на Донбасі. Слід знайти нові підходи до відновлення територіальної цілісності, відродження економіки сходу, врегулювання державного управління і найголовнішого – повернення людей додому.

Це було ключовою темою круглого столу «Реінтеграція Донбасу: людський фактор», організованого ГО «Енергія миру» у співпраці з Національним авіаційним університетом.

Він зібрав дипломатів, керівників громадських організацій, посадовців, освітян, науковців та бізнесменів, щоб запропонувати свої варіанти вирішення ситуації.

До дискусії також долучилися Голова Наглядової Ради ГС «Енергія миру» Людмила Русаліна, Президент ГС «Енергія миру» Микола Петренко та Віце-президент ГО «Енергія миру» Віктор Занфіров

«На розгляд круглого столу було винесено 4 питання: реінтеграція територій, економічна реінтеграція, адміністративна та найголовніше – реінтеграція населення», – розповів віце-президент громадського союзу «Енергія миру» Віктор Занфіров.

Експерти зазначають: передусім, держава повинна забезпечити гідну фінансову підтримку переселенцям. Для цього необхідно стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу, розвивати вже існуючу там промисловість. Утім, на думку першого президента України Леоніда Кравчука, для відновлення миру почати треба з іншого.

«Найперше – це визволити полонених, повністю. Друге – діалог, третє – припинення вогню, а четверте – врегулювання ситуації на Донбасі і потім врегулювання ситуації в Криму», – переконаний Леонід Кравчук.

<nbsp;>
;>

У ході дискусій було прийнято рішення про створення робочої групи по підготовці пакету практичних рекомендацій щодо процесу реінтеграції цивільного населення у Донбас по закінченню збройного конфлікту на Сході України. Організатори та учасники круглого столу впевнені, що такі розробки стануть реальним поштовхом до якісно нового погляду на комплексну стратегію реінтеграції Донбасу і допоможуть принести в Україну довгоочікуваний мир. Практичні напрацювання будуть надіслані до Адміністрації Президента України.

«Найголовніше – якась консолідація громадськості. Тут є представники Донецького та Луганського земляцтва. Я з ними проводив зустрічі, уже попередньо мали розмову. Сподіваюсь, що їх вплив буде вже зараз», – зазначив Прем’єр-міністр України у 2005-2006 роках, член ініціативної групи ГО «Енергія миру» Юрій Єхануров.

До слова, ГО «Енергія миру», яка ініціювала зібрання, активно співпрацює з національними та міжнародними партнерами, підтримує громадські ініціативи та пропонує власні рішення для досягнення миру.

Loading...