Новини » Політика

Голова Львівської обласної ради ініціює звернення до Зеленського про неприпустимість ігнорування державної мови

Джерело: lvivoblrada.gov.ua

28 травня голова Львівської облради Олександр Ганущин запропонує на розгляд депутатів Львівської обласної ради ухвалити звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо недопущення ігнорування статусу державної мови та використання її у своїй публічній діяльності.

Про це О.Ганущин повідомив у Фейсбуці.

Таким чином голова облради підтримав ініціативу, з якою звернувся відомий львівський громадський діяч, викладач ЛНУ імені Івана Франка Святослав Літинський.

«Вважаю, що Президент воюючої держави повинен повністю виключити власний вжиток у публічних сферах суспільного життя мови офіційної державної мови Росії як держави агресора.

Без сумніву, це є очевидним порушенням встановлених законодавчих норм і надалі у своїй публічній діяльності необхідно послуговуватися державною українською мовою», – написав Ганущин.

Окрім того, депутатам на сесії буде запропоновано підтримати звернення про неприпустимість винесення на референдум питання про укладення мирних домовленостей з РФ, а також щодо призначення на посади осіб, які підпадають під дію Закону України «Про очищення влади».

«Народ України на головній площі столиці виборював свободу та можливість жити у правовій державі, а наші бійці зупинили агресора на сході країни і досі захищають наші кордони.

Не маємо права допустити нівелювання здобутків Революції Гідності та топтати пам’ять про наших українських Героїв. Закликаю колег-депутатів прийти на сесію обласної ради і підтримати ці звернення», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, львів’янин Святослав Літинський готує лист в Адміністрацію Президента щодо виступу Володимира Зеленського російською мовою під час конференції iForum 23 травня.Loading...