Новини » Суспільство 24 травня, 2019, 1:25
Філарет: Розколу у ПЦУ немає, є розбіжності в питаннях будівництва Української православної церкви
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Томосі про автокефалію Православної церкви України було зазначено, що всередині країни вона буде мати статус патріархату, а за кордоном – митрополії.

Про це в інтерв’ю «Настоящему времени» (спільний проект «Радіо Свобода» та «Голосу Америки»), яке вийшло 23 травня, заявив почесний патріарх ПЦУ Філарет, пише Гордон.

«Розколу немає, тільки різний підхід. Одні хочуть зберегти Київський патріархат, а інші хочуть знищити його. У нас не розкол. Є розбіжності в питаннях будівництва Української православної церкви», – сказав Філарет.

Він підкреслив, що в Україні має бути одна українська церква.

«Одна має бути. Ми хочемо, щоб Київський патріархат в Україні для України існував як патріархат, а поза, як ідеться в Томосі, – митрополія. Для внутрішнього (користування) – патріархат, а для зовнішнього – митрополія», – заявив почесний патріарх.

Православну церкву України було створено на об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, у якому взяли участь усі архієреї Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також двоє архієреїв Української православної церкви Московського патріархату. 5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію у Стамбулі. Інтронізація Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.

У травні виник конфлікт між Філаретом та Епіфанієм. Почесний патріарх надіслав запрошення для архієпископів, надруковані на бланках УПЦ Київського патріархату на святкування дня пам’яті мученика Макарія 14 травня. Він заявив, що Київський патріархат не ліквідовано, і припустив відділення УПЦ КП від ПЦУ.

За словами Філарета, перед об’єднавчим собором було досягнуто домовленостей, що патріарх керує церковною діяльністю всередині країни, а предстоятель відповідає за зовнішнє представництво ПЦУ. Цих домовленостей предстоятель ПЦУ не дотримується, зазначив Філарет.

14 травня на святкування у Володимирський собор у Києві приїхало тільки чотири єпископи з більше ніж 60, яким розсилав запрошення Філарет.

Епіфаній заявив, що про відновлення Київського патріархату неправильно говорити фактично і юридично. На його думку, це може призвести до ізоляції ПЦУ, позбавлення її томосу про автокефалію та «всіх здобутків церковної незалежності». Він запевнив, що у ПЦУ немає розколу, зазначивши, що не поділяє думок Філарета, висловлених ним останнім часом.

16 травня ПЦУ опублікувала рішення об’єднавчого собору, під час якого було затверджено статут та обрано предстоятеля ПЦУ. У документі йдеться про саморозпуск УПЦ КП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 14:27 :40