Новини » Суспільство 24 травня, 2019, 15:06
Філарет на Синоді не підтримав статуту ПЦУ і предстоятеля Церкви
ZIK
ZIK

Під час Синоду ПЦУ було засвідчено, що Помісна Українська Православна церква керуватиметься Священним писанням і статутом, який ухвалили 15 грудня в стінах Софії Київської.

Про це заявив митрополит Епіфаній в ефірі телеканалу ZIK.

Предстоятель Православної церкви України розповів про ситуацію, що склалася відносно патріарха Філарета.

Зокрема, Синодом було засвідчено, що у подальшому житті та діяльності Помісна Українська Православна церква буде керуватися священим писанням і статутом, який ухвалили 15 грудня в стінах Софії Київської.

«Звісно, ми були одностайні в попередніх рішеннях... але останнє не було підписане лише одним членом — патріархом Філаретом», — зазначив митрополит Епіфаній.

Відповідно, за богослужінням у всіх храмах Православної церкви України повинні підносити ім’я предстоятеля.

Ще одним рішенням Синоду, підтверджено обрання архімандрита Епіфанія. Він буде рукоположений на єпископа Львівського на правах вікарія предстоятеля УПЦ, і буде опікуватися грекомовною паствою в Україні.

«Синод заслухав та взяв до відома звіт комісії, яка вивчала ситуацію, що склалася в катедральному храмі Різдва Христового в Одесі», — додав митрополит.

Водночас «Українська правда» додає: за словами Епіфанія, на засіданні Синоду Філарет засвідчив, що існує Київський патріархат.

«Всі ми намагалися переконати, що юридично і фактично вже немає Української православної церкви Київського патріархату. На жаль, Філарет залишився при своїй думці»¸ – сказав Епіфаній.

Окрім того, Глава ПЦУ спростував інформацію про те, що на першому синоді Філарета «хотіли відправити на спокій».

«Я сам відстоював позицію святішого, хотів, щоб йому залишити ті парафії, які в нього були до собору. Так і було вирішено», – наголосив Епіфаній.

Однак частково через це в ПЦУ виникли фінансові проблеми, бо найбільш прибуткові парафії залишились в управлінні Філарета, розповів митрополит.

Нагадаємо, Синод ПЦУ заборонив архієреям і клірикам брати участь у виборах до ВРУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 04:10 :40