Епіфаній не виключив, що ПЦУ може отримати першого грецького архієрея

ZIK

Призначення архімандрита Елладської Православної Церкви Епіфанія архієрейєм ПЦУ було б позитивним рішенням. Не виключно, що так і станеться, однак все залежить від рішення нинішнього Синоду.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив предстоятель Православної церкви України митрополит Епфаній.

Він зазначив: «побачимо», чи питання архімандрита Епіфанія буде виноситись на нинішньому Синоді.

«Він може бути вікарним і обслуговувати грецькі парафії в Україні, якщо ухвалять відповідне рішення. Зараз я не можу озвучувати його одноосібно», – зазначив митрополит.

Та, на його думку, таке призначення архімандрита Епіфанія було б корисним для Української церкви.

«Завжди, навіть у Київському патріархаті, в нас були екзархи, один архієрей-грек не є чимось новим для Української церкви. Він сприятиме визнанню на міжнародному рівні автокефалії Української православної церкви», – вважає Глава ПЦУ.

Однак, він наголосив: архімандрит Епіфаній не може стати архієреєм Маріупольської єпархії.

«У нас вже є владика Сергій – Донецький і Маріупольський архієрей. Тому, якщо буде ухвалене рішення про його рукоположення, це буде інший титул. Маріупольський у нас вже зайнятий», – підкреслив Епіфаній.

Нагадаємо, напередодні низка релігійних видань опублікувала інформацію, що клірик Димітріадської та Алміроської митрополії Елладської Православної Церкви архімандрит Епіфаній (Димітроу) готується стати єпископом ПЦУ. За даними ЗМІ, архімандрит стане «єпископом» Маріупольським.

Водночас вчора предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що у п’ятницю, 24 травня, скликає священний Синод ПЦУ.Loading...