live
Новини » Політика 135 Читать эту новость на русском

Арбітраж ООН розгляне порушення морського права Росією 10-14 червня

Міжнародний суд ООН. Фото: ZIK/EPA/REMKO DE WAAL
загрузка...
загрузка...

Постійний Третейський суд (ПТС) у Гаазі (Нідерланди) з 10 по 14 червня проведе перші слухання в спорі України з Росією про порушення Москвою міжнародного морського права в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці для визначення підсудності.

Відповідний анонс поширила прес-служба суду в п’ятницю, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Слухання відбудуться в Палаці миру в Гаазі. Під час них буде розглянуто попередні заперечення, висунені Росією в спорі про права прибережних держав на Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

Це перший етап розгляду скарги Києва, під час якого буде розглянуто питання, чи має ПТС юрисдикцію розглядати справу по суті. Якщо суд визнає свою юрисдикцію, другим етапом буде розгляд справи по суті.

Відповідно до графіка, встановленого ПТС, слухання відбуватимуться у два тури. В понеділок, 10 червня, російська сторона представить перший раунд усних аргументів, а у вівторок, 11 червня, Україна представить свій перший раунд усних аргументів. У четвер, 13 червня, РФ представить другий раунд усних аргументів, і наступного дня, в п’ятницю, 14 червня, Україна представить другий раунд усних аргументів.

Арбітражний розгляд було порушено 16 вересня 2016 року, коли Україна подала проти Російської Федерації заяву за порушення Конвенції ООН з морського права, зокрема ініціювавши спір про права прибережної держави в Чорному й Азовському морях та Керченській протоці.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...
Loading...
Loading...