Новини » Суспільство 24 травня, 2019, 8:05
24 травня – День слов’янської писемності і культури
Святі рівноапостольні Кирило і Мефодій. Фото: wikimedia.org
Святі рівноапостольні Кирило і Мефодій. Фото: wikimedia.org

Сьогодні, 24 травня, в Україні відзначається День слов’янської писемності і культури. За традицією він святкується у день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

День слов’янської писемності і культури встановлений в Україні «…на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій та враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури…» згідно з Указом Президента України «Про День слов’янської писемності і культури» від 17 вересня 2004 р. № 1096/2004.

Окрім України, День слов’янської писемності і культури відзначають також у Росії, Білорусі, Болгарії, Сербії, Македонії, Чорногорії та ряді інших країн.

Рівноапостольні брати Кирило і Мефодій – слов’янські просвітителі та проповідники християнства у IX столітті на території Моравії (територія сучасної Чехії), за походженням болгари. Створили один з перших слов’янських алфавітів – кирилицю, переклали старослов’янською мовою церковні книги – вибрані місця з Євангелія, Псалтира, Апостольських послань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 20:35 :13