Новини » Суспільство 23 травня, 2019, 9:01
Зростання рівня моря може «забрати» домівки у 187 мільйонів людей
Антарктика. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Антарктика. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Підвищення рівня моря з цього прискореного танення може «мати серйозні наслідки для всього людства».

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на Science Alert.

Дослідники з США та Великобританії виявили, що, якщо планета нагріється на 5 градусів за Цельсієм упродовж наступних 80 років, лід, що розтанув, може підняти рівень моря у всьому світі до 238 см. Але це один із найгірших сценаріїв. Може бути краще.

У 2013 році Міжурядова група експертів Організації Об'єднаних Націй зі зміни клімату передбачила, що рівень моря підвищиться на 38,5 дюйма – трохи більше від 97 сантиметрів – до 2100 року, якщо викиди вуглецю продовжать неухильно зростати. Прогнози в цьому новому дослідженні більш ніж удвічі перевищують оцінки ООН на 2013 рік.

Автори повідомили, що вода затопить великі прибережні міста, такі як Нью-Йорк і Шанхай, і до 2100 року витіснить з узбережжя до 187 млн осіб.

Гренландський крижаний покрив площею приблизно 1,7 мільйона квадратних кілометрів разом з крижаним щитом Антарктиди містять більше 99 відсотків прісної води в світі. Велика частина цієї води замерзає в товщі льоду і снігу. Однак, більш тепле повітря і вода змушують крижані щити танути з безпрецедентною швидкістю.

Хоча ймовірність того, що найгірший сценарій буде реалізований, оцінюється лише приблизно в 5 відсотків, автори дослідження і раніше повідомляють, що «правдоподібно», що глобальні океани дійсно виростуть на два метри до 2100 року.

Якщо рівень моря дійсно підніметься на 238 см, це може привести до втрати 1,8 млн квадратних км суші, кажуть автори нової доповіді. Це територія більша за Францію, Німеччину, Іспанію і Великобританію разом.

В цьому випадку великим прибережним містам, таким як Лондон, Нью-Йорк і Шанхай, загрожуватиме сильна повінь. Малі тихоокеанські острівні держави, такі як Вануату, стануть безлюдними або повністю зникнуть.

В цілому до 2,5% нинішнього населення світу можуть бути вигнані зі своїх будинків, додали дослідники.

«Щоб уявити це в перспективі, криза сирійських біженців призвела до того, що в Європу прибуло близько мільйона біженців. Це приблизно в 200 разів менше, ніж кількість людей, які будуть переміщені в результаті підйому рівня моря на 2 метри», — заявив провідний автор нового дослідження Джонатан Бамбер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 19:37 :49