Новини » Політика 23 травня, 2019, 1:10
Зеленський запропонував найгіршу виборчу систему, – координатор платформи Нова країна
ZIK
ZIK

Необхідно знизити прохідний бар'єр у Верховну Раду, бо велика кількість нових, прогресивних партій не встигне стати достатньо популярними, щоб отримати 5% голосів.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив координатор Громадянської платформи «Нова Країна» Тарас Козак.

На запитання ведучого про те, добре це чи погано, що Верховна Рада не підтримала ініціативу Президента змінити виборче законодавство, пан Козак сказав, що це можна трактувати двояко. Зокрема, на його думку, погано, що депутати не підтримали пропозицію про те, щоб знизити прохідний бар'єр з 5% до 3%.

«Я вважаю, що бар'єр треба знижувати, бо велика кількість нових, прогресивних партій не встигне стати достатньо популярними, щоб мати 5% і пройти в Раду. А добре те, що не була скасована мажоритарка. Зеленський запропонував 100% закриту пропорційну систему, яка є найгіршою в сьогоднішніх умовах. Тому я підтримую депутатів, бо якщо міняти на щось, то краще нічого вже не змінювати і залишити ту систему, яка є», – зазначив експерт.

За його словами, найбільш прогресивною в сьогоднішніх умовах для України є пропорційна система з відкритими списами. Однак, Зеленський не пропонував Верховній Раді проголосувати за неї, бо вона потребує набагато більше часу для підготовки, ніж будь-яка інша.

«Вона має переваги мажоритарної системи, тобто громадянин голосує безпосередньо за людину, яка буде представляти певний округ, а також за партію одночасно. Також я вважаю, що мажоритарка в сьогоднішніх умовах теж є кращою, ніж закриті списки. Закриті списки – це найгірша система, особливо з урахуванням тих змін, які були внесені в законодавство кілька років тому», – пояснив Козак.

Нагадаємо, що законопроект Президента України Володимира Зеленського щодо внесення змін до виборчого законодавства, а також альтернативний депутатський не включили до порядку денного.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:39 :38