live
Новини » Політика

Зеленському слід скасувати указ про призначення Богдана головою АП, – Козаченко

ZIK

Не варто вже у перші дні роботи нового Президента Зеленського рухатись у напрямку до судів. Щоб вирішити питання з призначенням Андрія Богдана головою АП, Президент може скасувати свій указ. Крім того, сам Богдан може припинити свої повноваження і працювати радником Президента на громадських засадах.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила юрист, голова ГО «Громадський люстраційний комітет» Тетяна Козаченко.

Вона наголосила, що питання люстрації, яка була ухвалена в Україні законом про очищення влади, регулюються виключно цим законом.

«Друга стаття закону передбачає перелік посад, щодо яких проводяться заходи з очищення влади. Зокрема, там є і посада голови Адміністрації Президента. У цей же час критерії очищення влади передбачаються третьою статтею», – розповідає адвокат.

Вона підкреслила, що цей закон регулює очищення влади не лише серед державних службовців. Там є й прокурори, судді та політичні посади міністрів.

«Тут важливо розуміти, яка інформація була доведена до Президента для того, щоб він прийняв таке рішення. Адже він не є юридичним експертом. Якщо говорять, що закон є несправедливим, можливо, повністю, можливо, у якійсь конкретній частині, то треба йти до парламенту і змінювати його», – зазначила Тетяна Козаченко.

Натомість, наголошує вона, порушувати закон – означає ставити себе вище закону. Ба більше, це не відповідає стандартам жодної правової країни.

Крім того, вона зазначила, що призначення Андрія Богдана на посаду голови АП можна оскаржувати у Касаційному адміністративному суді.

«Втім, я б не хотіла у перші дні роботи президента говорити про те, що ми повинні рухатися у судовому порядку. Є величезний ризик, що суди будуть самоусуватися від справ», – заявила голова ГО «Громадський люстраційний комітет».

На її думку, це питання повинно бути вирішено більш коректним шляхом. Тобто, потрібно просто відновити законність призначень Президента України.

«На це здатен і сам Президент. Він може скасувати свій указ, розібратись у ситуації. Другий варіант – Андрій Богдан, як людина, яка хоче працювати на користь держави, може бути радником Президента. Він може зробити крок, припинити свої повноваження і допомагати Президенту на громадських засадах», – резюмувала експерт.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Богдана Главою Адміністрації Президента України.

Згодом у Міністерстві юстиції України нагадали, Богдан підпадає під дію закону про очищення влади, тому не може обіймати посади глави Апарату Президента.

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...
Loading...
Loading...