Новини » Політика

Зборище «кидал»: у «Батьківщині» обізвали колег по парламенту

Вчора керівники фракцій із Президентом обговорили законопроект про вибори. Усі сказали свою думку щодо ініціатив Президента. Але сьогодні парламент показав, що він не парламент, а збіговисько «кидал».

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Вадим Івченко.

«Президент і його команда всю ніч і весь день напрацьовували законопроект. Усі його обговорювали, і всі сказали свою думку щодо відповідних ініціатив, про які говорив Президент. А це – нова виборча система й зменшення прохідного бар’єру до 3%.

Такий законопроект був напрацьований. Потрібно було поставити його в порядок денний, обговорити і прийняти цю ініціативу. Але парламент показав, що він – зборище кидал», – зауважив народний депутат.

Івченко зазначив, що в парламенті сьогодні були палкі дискусії щодо скасування мажоритарки. Але насправді, додав обранець, у Раді мажоритарники ніколи самостійно не приймають важливі рішення.

«Майже усі вони залежні від виконавчої гілки влади. Мажоритарнику на округи дають 20,50, 100 мільйонів гривень на рік, і він за кошти платників податків піариться, створює такий собі маленький феодалізм й через рішення Кабміну ставить прокурорів і поліцейських. Тобто він домовляється з урядом»,– розповів нардеп.

Окрім цього, Вадим Івченко зазначив, що в Парубія є усі шанси ще раз позачергово зібрати Раду й проголосувати вже у другому читанні Виборчий кодекс.

«От тоді ми б побачили обличчя кожного мажоритарника і дізнались би, чи хочуть вони відкриті списки, чи ні», – прокоментував Івченко.

Як повідомляли, 20 травня у Верховній Раді України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського.

Під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання. Володимир Зеленський також закликав Кабінет Міністрів України піти у відставку.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що 22 травня подасть у відставку.

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

22 травня депутати зібралися на позачергове засідання Верховної Ради України, але законопроект Президента України Володимира Зеленського щодо внесення змін до виборчого законодавства, а також альтернативний депутатський навіть не включили до порядку денного.Loading...