Владика Епіфаній скликає Синод ПЦУ

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: facebook.com/epifaniy

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній у п’ятницю, 24 травня, скликає священний Синод ПЦУ.

Про це повідомляє прес-служба церкви.

«У п’ятницю, 24 травня, під головуванням Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбудеться засідання Священного синоду Української православної церкви», – йдеться у повідомленні.

Засідання Синоду розпочнеться о 10:00 в Будинку митрополита, що на території Софії Київської.

Після його завершення Епіфаній поспілкується з журналістами.

Нагадаємо, глава ПЦУ спростував наявність розколу серед архієреїв Церкви. Також спростував закид у несамостійності, запевнивши, що залежний від Синоду, а не Константинополя і Банкової.

Напередодні почесний патріарх Філарет висловив нарікання, що він не має влади у новій церкві, хоча йому її нібито обіцяли перед Об’єднавчим собором 15 грудня 2018 року.

Святійший Філарет продовжує називати себе патріархом і стверджувати, що Київський патріархат, який влився в ПЦУ, досі існує.

На 14 травня він навіть запросив ієрархів церкви до Володимирського собору, що дехто розцінив як огляд власних прихильників перед наступом на Епіфанія.

Проте до нього приїхали тільки четверо єпископів з 65.

Ввечері 14 травня з’явилась жорстка заява 90-річного Філарета з критикою Епіфанія та вимогою дати більше влади у порушення статуту та томосу.

А 15 травня почесний патріарх зібрав прес-конференцію, на якій повторив свої вимоги та жорстко розкритикував особисто митрополита Епіфанія.

У ПЦУ різко відповіли Філарету, що Предстоятелем є митрополит Епіфаній, а УПЦ КП – не існує. 

Loading...