live

Вчені назвали дату затоплення Нью-Йорку

Американські вчені спрогнозували Нью-Йорку затоплення після 2100 року.

Присвячене цьому дослідження опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, коротко про неї повідомляє Рутгерський університет, пише 24.

Затоплений Нью-Йорк (ілюстрація)

Повені в місті, за найбільш песимістичними прогнозами вчених, в XXII столітті відбуватимуться до 17 разів частіше, ніж зараз. Рівень води при цьому, за оцінками фахівців, буде підніматися до 2,7 метрів.

До повеней, на думку вчених, будуть приводити тропічні циклони на зразок урагану Сенді. До таких висновків фахівці прийшли, проаналізувавши дані метеорологічних спостережень, геологічні матеріали і кліматичні моделі, що враховують вплив глобального потепління.

Зазначимо, ураган Сенді в жовтні 2012 року торкнувся східне узбережжя США і розташовані південніше острівні держави в Атлантичному океані. В результаті загинули близько 150 осіб. Загальний економічний збиток від урагану перевищив 68 млрд доларів.

Читайте також: Вчені назвали міста, які незабаром можуть піти під воду

У жовтні 2016 року в Карибський басейн прийшов ураган Метью. Через загрозу повеней президент США Барак Обама ввів надзвичайний стан у Флориді і Південній Кароліні. Влада першого штату закликали жителів прибережної території, близько 1,5 мільйона чоловік, покинути свої будинки.

Читайте також: Вчені передбачили потужний землетрус в Україні 

Loading...