Новини » Світ 23 травня, 2019, 18:15
У ЄС заявили про необхідність реформування СБУ

Службі безпеки України терміново потрібна інституційна реформа, яка б позбавила її виконання непритаманних функцій контррозвідки, контртероризму та захисту державної таємниці.

Про це заявила заступник голови представництва Європейського союзу в Україні Анніка Вайдеманн, інформує Укрінформ.

За її словами, Служба безпеки України повинна бути позбавлена нинішніх функцій у сфері економічної та організованої злочинності

«Відсутність реформ у СБУ перешкоджає укріпленню довіри до подальшої інтеграції України до західних країн. СБУ терміново потрібна інституційна реформа відповідно до основних та передових євроатлантичних методів і стандартів. Реформи мають відбуватись відповідно до нового закону «Про національну безпеку України», – заявила Вайдеманн.

Нагадаємо, що голова представництва НАТО в Україні Олександр Вінников заявляв, що остання версія концепції реформування СБУ не відповідає стандартам НАТО. За його словами, з кінця 2015 року міжнародна консультативна група за участю представництва НАТО надавала підтримку СБУ у розробці концепції реформування служби. Проте процес реформування СБУ відступив на кілька кроків назад.

Також заступник голови Представництва НАТО в Україні Шерон Ірон заявляв, що Україні недоцільно відкладати реформування Служби безпеки, оскільки це може підірвати довіру її союзників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 15:52 :48