live
Новини » Світ

У Польщі вийшов з СІЗО політик, який розпалював ненависть до українців і шпигував для РФ

Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський, якого у травні 2016 року арештували за підозрою у шпигунстві на користь Росії та Китаю, вийшов на свободу. Політик залишив СІЗО, сплативши 200 тисяч злотих застави (бл. 1300000 грн).

Про це повідомляє RMF FM.

Адвокат політика зазначив, що у справі Піскорського суд застосував додаткові запобіжні заходи: заборону на виїзд з країни і вилучення паспорта, поліцейський нагляд з обов’язком тричі на тиждень відмічатися у найближчому до місці проживання поліцейському відділку, а також заборона на контакти зі свідками, яких досі не було заслухано.

Наступна дата слухання була призначена на 30 травня. Процес є цілком таємним і відбувається без допуску ЗМІ.

У квітні минулого року Національна прокуратура Польщі повідомила, що скерувала до суду обвинувальний акт проти політика, що містить два звинувачення. Перше: діяльність на користь цивільної розвідки Федеральної служби безпеки Російської Федерації та Служби зовнішньої розвідки цієї країни, спрямована проти Республіки Польща, впродовж 2009-2016 рр.

Друге звинувачення стосується участі політика у «діяльності розвідувальної служби КНР, спрямованої проти Республіки Польща». За даними прокуратури обвинувачений отримав значні фінансові вигоди за свою діяльність.

Прокуратура також встановила, що Піскорський намагався розпалити ненависть щодо України у Польщі та інших країнах.

«Піскорський проводив масштабні заходи та використовував своє соціальне, професійне та політичне становище, а також контакти між польськими та іноземними політиками та журналістами, впливаючи на соціальні групи в Польщі та за кордоном. Він сприяв політичним цілям Російської Федерації. Намагаючись формувати громадську думку, провокуючи антиукраїнське ставлення серед поляків і антипольське ставлення в українців. Зокрема він намагався посіяти протистояння між поляками та українцями», – йдеться у заяві прокуратури.

У грудні минулого року Апеляційний суд у Варшаві вирішив звільнити Піскорського з-під варти, якщо підсудний сплатив 300 тисяч злотих застави. Рішення оскаржили, як захист, так і прокуратура. На початку травня апеляційний суд зменшив заставу до 200 000 зл. Вона була внесена минулого четверга.

Нагадаємо, Піскорський заявляв, що підтримка проросійських бойовиків з боку Кремля – це «нормальна реакція» на «утиски» російськомовного населення України.Loading...
Loading...
Loading...