Новини » Регіони

У Луцьку підвищили вартість проїзду у маршрутках

Уже з наступного тижня лучанам доведеться платити більше проїзд у міських маршрутках. Вартість проїзду для одного дорослого становитиме 6 гривень, а для дітей шкільного віку за наявності учнівського квитка – 3 гривні.

Таке рішення сьогодні, 23 травня, ухвалили члени виконавчого комітету міської ради під час позачергового засідання, – повідомили IA ZIK у відділі інформаційної роботи Луцької міськради.

Виконувач обов’язків директора департаменту економічної політики міської ради Костянтин Патракеєв ознайомив присутніх з проектом рішення та повідомив, що перевізники ПП «АТП № 1», ТзОВ ВТП «Санрайз», ПАТ «Луцьке АТП 10701» та Луцьке підприємство електротранспорту звернулися до міської ради з проханням підвищити розмір тарифу та надали відповідні розрахунки.

Проаналізувавши їх, спеціалісти встановили, що перегляд діючих тарифів на перевезення, повинен здійснюватись у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг, що не залежить від господарської діяльності перевізника, у тому числі, в разі зміни вартості палива більш ніж на 10 %.

Крім того, враховані витрати на проведення капітальних і поточних ремонтів на рівні фактично виконаних ремонтів за попередній рік. Автобусний парк є застарілим та потребує значних коштів на ремонти та відновлення.

Розмір рентабельності в плановому тарифі враховано на рівні 25 %. Кількість перевезених пасажирів на маршрутах враховано за даними обстежень пасажиропотоків здійснених управлінням транспорту та зв’язку протягом 2017-2019 років на 17 автобусних маршрутах та у 2014 році на 3 маршрутах.

Таким чином, розрахунковий тариф на перевезення пасажирів автобусами по маршрутах загального користування у звичайному режимі руху становить 5,74 грн.

Директор ПрАТ «Луцьке АТП 10701» Сергій Дьомін зазначив, що всі фактичні витрати, що закладені в новому тарифі, дозволять працювати перевізникам з мінімальною рентабельністю. Вони кажуть, що підняття вартості проїзду до 6 гривень на сьогодні вже є запізнілим, однак готові працювати в таких умовах.

«В нашому місті новий тариф ставлять під сумнів, ніби він завищений. Ми живемо не в якомусь замкнутому світі, ми живемо в державі Україна, де діють правила. На сьогоднішні вартість проїзду у Тернополі та Львові – 7 гривень, в інших містах – 6 гривень. Там, де є 5 гривень, як на сьогодні у нас, то вже розпочалась процедура підвищення вартості проїзду. В Полтаві перевізники тиждень воювали, там депутати та члени виконавчого комітету не хотіли піднімати ціну. Чим закінчилось? Тиждень ніхто не виїхав на маршрут. Тиждень тривало протистояння. Сьогодні у них розглядається питання про підняття вартості проїзду до 8 гривень», – заявив секретар міськради Григорій Пустовіт.

У підсумку, після численних дискусій, члени виконавчого комітету проголосували за підвищення вартості проїзду в міських маршрутках. Рішення набере чинності після опублікування в друкованих ЗМІ.Loading...